ZigaForm version 5.9.1

Proszę czekać, trwa ładowanie

 

Kiedy warto przejść na Magento?

10 marca 2021by Krzysztof Abram

Magento to jedna z najpopularniejszych i najwydajniejszych platform e-commerce. Umożliwia budowanie zaawansowanych sklepów B2C i B2B, o czym przekonało się wielu dużych graczy. Ci, którzy jeszcze nie korzystają z tej platformy zastanawiają się, kiedy warto przejść na Magento? W dzisiejszym artykule dzielimy się kilkoma przydatnymi informacjami na ten temat.

Dla kogo jest Magento?

Zacznijmy od podstawowego pytania: dla kogo jest Magento?

Zdecydowanie – dla dużych sklepów, posiadających odpowiednie budżety na wdrożenie i późniejszą obsługę techniczną. Magento posiada ogromne możliwości, ale do wykorzystania ich w pełni niezbędny jest doświadczony zespół developerów i opieka agencji e-commerce, która weźmie na siebie support oraz kwestie rozwojowe.

Istnieje co prawda darmowa wersja Magento (znana jako Open Source) posiadająca wszystkie podstawowe elementy niezbędne do uruchomienia sklepu internetowego. W teorii pozwala ona już na starcie możesz relatywnie niskim kosztem zbudować podstawową witrynę umożliwiającą prowadzenie sprzedaży w bardzo podstawowym zakresie.

Teoria teorią, ale praktyka pokazuje, że gotowe moduły (choć dostępne w dużej ilości) nie zawsze spełniają swoją funkcję. Zwykle wymagają dopasowania pod konkretne potrzeby sklepu. A to z kolei wymaga od Ciebie posiadania wiedzy programistycznej lub znalezienia kogoś, kto taką wiedzę posiada.

Podsumowując tę część artykułu: na Magento może działać również mały sklep. W zdecydowanej większości przypadków jednak koszty jego utrzymania będą kosztami niewspółmiernymi do faktycznych potrzeb.

Dlatego jeśli dopiero rozpoczynasz swoją przygodę w e-commerce, rekomendujemy postawienie pierwszego sklepu na jednej z platform SaaS.

Co innego, jeśli rozwijasz sprzedaż już od jakiegoś czasu i potrzebujesz platformy, która sprosta celom sprzedażowym zakładanym na kolejne lata.

Wtedy Magento jest dla Ciebie najlepszym wyborem. Dlaczego?

Zalety Magento

Jak to się dzieje, że na Magento stoi dziś co dziesiąty sklep na świecie? Dlaczego w Polsce platformę tą wybierają tacy duzi gracze, jak np. YES, Eobuwie, 4F? Powodów jest kilka. Duże biznesy nastawione na e-commerce cenią ją m.in. za:

  • skalowalność – bez względu, jak szybko rośnie sprzedaż w Twoim sklepie, Magento będzie działało równie wydajnie (pod warunkiem, że zatroszczysz się o odpowiedni serwer),
  • możliwość dostosowania platformy do własnych potrzeb – Magento umożliwia dodawanie dedykowanych rozszerzeń, stworzonych dokładnie w taki sposób, aby zapewnić Ci całą niezbędną funkcjonalność sklepu,
  • łatwa optymalizacja pod SEO, przy pomocy której wylistujesz swoje produkty ponad konkurencję,

Na Magento jesteś w stanie stworzyć sklep idealnie dopasowany do Twoich potrzeb, co sprawia. Każde rozwiązanie rozszerzające jego możliwości może być “szyte na miarę” zapewniając Ci nie tylko pełną integrację z dotychczasowym kodem, ale również dokładnie te funkcje, których potrzebujesz.

Kiedy warto wdrożyć sklep na Magento?

Inwestycja w e-commerce to jeden z kluczowych etapów na drodze rozwoju wielu biznesów. Takie wydarzenia, jak np. pandemia COVID-19 pokazały, że bycie online jest niezwykle ważne dla wielu branż. Często może wręcz stanowić kluczowy czynnik przetrwania dla firm w nich działających.

Tutaj następuje pytanie: kiedy warto wdrożyć sklep na Magento? Odpowiedzi są dwie i zależą od etapu, na którym obecnie znajduje się Twój biznes:

  • mam już swój sklep na innej platformie lub w modelu SaaS: w tym wypadku konieczność przejścia na Magento może pojawić się w momencie, gdy dotychczasowe rozwiązania przestaną wystarczać do dalszego skalowania sprzedaży i wdrażania planów rozwojowych sklepu,
  • nie posiadam jeszcze sklepu internetowego, ale mam silne inne kanały sprzedaży: w sytuacji, gdy działasz np. stacjonarnie i myślisz o wejściu w sprzedaż internetową, Magento może być dla Ciebie rozwiązaniem pozwalającym od samego początku budować e-commerce na przyszłościowej platformie.

Możliwości, jakie daje sklep na Magento sprawiają, że coraz więcej biznesów e-commerce na pewnym etapie rozwoju przenosi się na tę technologię. Jeśli więc również myślisz o wdrożeniu w swojej firmie tej technologii, zapraszamy do kontaktu. Chętnie porozmawiamy o tym, jak możemy wspomóc Twój biznes w dalszym wzroście.

 

Chcesz uruchomić sklep na Magento? Nie wiesz, jak to zrobić? Skorzystaj z darmowej konsultacji – odpowiemy na każde Twoje pytanie!

.


.

Zamów bezpłatną konsultację

.

Z nami rozwój Twojego biznesu nabierze tempa! Zapraszamy do kontaktu średnie i duże firmy generujące min. 7 mln PLN obrotu rocznie – tam nasza ekspertyza sprawdza się najlepiej.

.

Kliknij w poniższy przycisk i skontaktuj się z jednym z naszych konsultantów e-commerce

.

Gate-Software jest zespołem specjalistów e-commerce Magento. Zabezpieczamy ciągłość sprzedaży online w ecommerce poprzez skuteczną opiekę techniczną. Maksymalizujemy potencjał sklepów internetowych poprzez nowoczesne rozwiązania technologiczne.