ZigaForm version 5.9.1

Proszę czekać, trwa ładowanie

 

Obsługa techniczna sklepu internetowego – jak powinna wyglądać?

23 grudnia 2020by Krzysztof Abram

Działający i sprzedający biznes e-commerce to składowa wielu mniejszych elementów. Jednym z najważniejszych jest bez wątpienia odpowiednia obsługa techniczna sklepu, która zapewnia stabilność działania oraz szybką pomoc w razie wystąpienia jakichkolwiek awarii. Czym jest owa obsługa techniczna i co wchodzi w jej skład? Tymi informacjami dzielimy się w poniższym artykule.

Dlaczego potrzebuję obsługi technicznej sklepu?

Jesteśmy pewni, że gdyby istniały studia dedykowane E-commerce Managerom, już na pierwszych zajęciach poznałbyś najważniejszą zasadę jeśli chodzi o sklepy internetowe. Brzmiałaby ona: “Ciągłość sprzedaży musi zostać zachowana!”. To niezaprzeczalna podstawa działania w branży e-commerce. Sklep, który przynosi zyski działa przez całą dobę. A jeśli zdarzy mu się jakakolwiek awaria – zostaje ona szybko naprawiona przez doświadczonych serwisantów.

Dlatego też obsługa techniczna sklepu – inaczej support Magento – to jeden z kluczowych elementów, na jakie musisz zwrócić uwagę przy strategii rozwoju biznesu e-commerce. Inwestycja w budowanie świadomości marki, poszerzanie oferty produktowej, optymalizowanie kampanii reklamowych czy doskonałe promocje – to wszystko nie ma znaczenia, gdy nikt nie jest w stanie złożyć zamówienia na Twojej witrynie.

Oczywiście w tym miejscu możemy zadać sobie kolejne pytanie: “kto powinien zająć się obsługą techniczną mojego sklepu?” Czy ma to robić agencja e-commerce? Niekoniecznie. Możesz zająć się tym samodzielnie, pod warunkiem, że masz odpowiednią wiedzę, a także czas niezbędny na monitorowanie sklepu i usuwanie awarii.

Możesz również zatrudnić specjalistę, który w Twoim imieniu będzie dbał o działanie sklepu. Specjalista taki dostępny będzie jednak wyłącznie w godzinach swojej pracy (nie licząc urlopów, chorobowego etc.), więc gdy awaria sklepu wystąpi poza godzinami jego obecności w biurze, czas reakcji i naprawy może się znacznie przedłużyć.

W przypadku, gdy nie dysponujesz dodatkowymi godzinami i nie możesz sobie pozwolić na zatrudnienie działu technicznego, najrozsądniejszym rozwiązaniem okazuje się wybór dobrej agencji e-commerce.

Obsługa techniczna sklepu – jak wygląda po stronie agencji e-commerce?

Agencja e-commerce obsługę techniczną sklepu realizuje poprzez umowę utrzymaniową. Jest to specjalna umowa zawierana między sklepem a agencją, w której określa się m.in.:

 • ilość godzin w każdym miesiącu przeznaczonych na pracę nad Twoim sklepem,
 • stawkę godzinową za prace programistyczne i testy działu QA,
 • czas reakcji (SLA), czyli ilość czasu, jaka upływa od zgłoszenia przez Ciebie błędu do momentu, w którym agencja e-commerce potwierdzi rozpoczęcie prac nad jego usunięciem.

W ramach umowy utrzymania agencja e-commerce podejmuje szereg działań zabezpieczających ciągłość sprzedaży sklepu. Są to m.in.:

 • dbałość o bezpieczeństwo sklepu, tj. ochronę przed atakami hakerów, kradzieżą danych wrażliwych etc.,
 • naprawa błędów i awarii utrudniających lub uniemożliwiających prowadzenie sprzedaży w sklepie internetowych,
 • dbanie o wysoką jakość działania sklepu przez cały tydzień, również w weekendy oraz w okresach wzmożonego ruchu internetowego na witrynie,
 • wsparcie serwerowe w zakresie konfiguracji i aktualizacji aplikacji uruchamianych na serwerze sklepu.

Na tym jednak obsługa techniczna sklepu się nie kończy. Utrzymanie ciągłości sprzedaży to jedno, ale chcąc rozwijać sklep, jako dobry E-commerce Manager musisz inwestować również w coraz to nowe rozwiązania.

W tej kwestii agencja e-commerce również jest Ci w stanie pomóc.

W ramach umowy utrzymania otrzymujesz możliwość zlecania zadań polegających na modyfikacji szablonu graficznego, dodawaniu modułów czy tworzeniu nowych funkcji ułatwiających użytkownikom dokonywanie zamówień.
O tym, w jaki sposób zlecać zadania do agencji e-commerce pisaliśmy w jednym z wcześniejszych artykułów, zachęcamy do jego lektury.

Obsługa techniczna sklepu internetowego – jak znaleźć dobrą agencję?

Obsługa techniczna Twojego sklepu internetowego będzie tak dobra, jak dobra będzie odpowiedzialna za nią agencja e-commerce. Informacje o tym, jak ją wybrać znajdziesz na naszym blogu, poniżej przypominamy kilka najważniejszych punktów.

Dobra agencja e-commerce powinna:

 • posiadać doświadczony, certyfikowany zespół specjalizujący się w technologiach wykorzystywanych w Twoim sklepie (my specjalizujemy się w Magento 1/2),
 • posiadać gotowe realizacje w podobnych branżach do tej, w której działa Twój sklep,
 • oferować kompleksowość świadczonych usług, dzięki czemu będzie w stanie zająć się nie tylko programistyczną częścią
 • działania sklepu, ale wesprze Cię również w kwestiach UX oraz doradztwa e-commerce,
 • posiadać zespół Quality Assurance, który odpowiada za testowanie wprowadzanych zmian w sklepie.

Wybierając odpowiednią agencję e-commerce na partnera technologicznego zapewnisz twojemu sklepowi odpowiednią ochronę przed losowymi zdarzeniami oraz możliwość rozwoju przy wsparciu doświadczonych developerów.

 

Szukasz dobrej agencji do opieki technicznej na Twoim sklepem? Sprawdź, co możemy dla Ciebie zrobić.
Umów się na darmową, niezobowiązującą konsultację i pomóż nam rozwiązać Twoje problemy.

.


.

Zamów bezpłatną konsultację

.

Z nami rozwój Twojego biznesu nabierze tempa! Zapraszamy do kontaktu średnie i duże firmy generujące min. 7 mln PLN obrotu rocznie – tam nasza ekspertyza sprawdza się najlepiej.

.

Kliknij w poniższy przycisk i skontaktuj się z jednym z naszych konsultantów e-commerce

.

Gate-Software jest zespołem specjalistów e-commerce Magento. Zabezpieczamy ciągłość sprzedaży online w ecommerce poprzez skuteczną opiekę techniczną. Maksymalizujemy potencjał sklepów internetowych poprzez nowoczesne rozwiązania technologiczne.