ZigaForm version 5.9.1

Proszę czekać, trwa ładowanie

 

Support sklepu internetowego – dlaczego jest potrzebny?

30 lipca 2021by Krzysztof Abram

Support sklepu internetowego to jedna z najważniejszych pozycji w budżetach dużych biznesów e-commerce. Czym jest i dlaczego jest niezbędny? Odpowiedzi na te kluczowe z punktu widzenia E-commerce Managera pytania postanowiliśmy zebrać w poniższym artykule.

Czym jest support e-commerce?

Zacznijmy od najprostszego pytania – czym jest support e-commerce? To usługa świadczona przez agencje e-commerce mająca na celu objęcie opieką techniczną danego sklepu. W ramach usługi masz dostęp do zespołu specjalistów zapewniających Twojemu biznesowi ciągłość sprzedaży oraz możliwość dalszego rozwoju.

Support e-commerce działa na zasadzie abonamentu – w każdym miesiącu w ramach ustalonej opłaty otrzymujesz pakiet godzin pozwalający developerom i serwisantom zajmować się Twoim sklepem, naprawiać pojawiające się w nim błędy, wprowadzać nowe rozwiązania, aktualizować moduły etc.

Jeśli interesuje Cię koszt supportu, zapraszamy do lektury artykułu “Koszty Magento – jakie są koszty obsługi technicznej sklepu na Magento?”. Znajdziesz w nim konkretne informacje dotyczące aktualnych stawek oraz pakietów godzinowych.

Więcej w temacie samego supportu piszemy również w artykule “Obsługa techniczna sklepu – co wchodzi w jej skład i dlaczego jest taka ważna?”.

Co zapewnia support e-commerce?

Wiesz już, czym jest support e-commerce. Pora dowiedzieć się, jakie niesie ze sobą zalety.

Z punktu widzenia E-commerce Managera najważniejszą rzeczą, o jaką należy dbać, jest utrzymanie ciągłości sprzedaży. Dlatego szybka reakcja na wszelkie błędy i awarie jest sprawą kluczową, która ma przełożenie na osiągane przez sklep wyniki.

Posiadając support e-commerce jesteś w stanie znacznie szybciej reagować na wszelkie problemy, m.in. dlatego, że:

  • otrzymujesz gwarancję reakcji w określonym czasie – serwisant rozpocznie pracę nad Twoim zgłoszeniem najpóźniej po upłynięciu czasu ustalonego w SLA,
  • otrzymujesz opiekę doświadczonego serwisanta – zamiast samodzielnie próbować rozwiązać problem (lub zatrudniać do tego przypadkowego freelancera), przekazujesz go w ręce doświadczonego serwisanta, dzięki czemu awaria może być naprawiona znacznie szybciej,
  • masz pewność, że Twój sklep zachowuje ciągłość sprzedaży – dzięki szybkiej reakcji agencji e-commerce, przerwy w sprzedaży spowodowane błędami na sklepie trwają możliwie jak najkrócej, a Ty ograniczasz w ten sposób swoje straty,
  • wiesz, na jakim etapie znajduje się każde Twoje zgłoszenie – dzięki specjalnemu narzędziu używanemu w Gate-Software do zarządzania pracą działu serwisu (Helpdesk) możesz nie tylko szybko zgłosić problem. Narzędzie to umożliwia również m.in. wgląd w status wszystkich zgłoszeń, a także możliwość szybkiego kontaktu z serwisantem w celu przekazania dodatkowych informacji,
  • dostajesz możliwość rozwoju sklepu – część godzin w pakiecie utrzymaniowym możesz wykorzystać na rozwój sklepu. Zajmie się tym zespół certyfikowanych specjalistów. Wykonają oni m.in. aktualizację modułów i platformy Magento, instalację nowych modułów, poprawki w funkcjonowaniu strony, optymalizację SEO lub budowę dedykowanych funkcji od zera,
  • masz czas na strategiczne, długofalowe działania – przekazanie odpowiedzialności za techniczną część biznesu agencji e-commerce sprawia, że zyskujesz więcej czasu na obmyślanie długofalowej strategii działania pozwalającej stale skalować Twoje zyski.

Jak znaleźć agencję, która obejmie Twój sklep opieką?

Z supportem e-commerce jest jak z tenisowym deblem – aby wygrać potrzebujesz dobrego partnera. W tym wypadku partnera technologicznego – agencję e-commerce, która posiada odpowiednie zaplecze oraz doświadczenie w utrzymywaniu sklepów na platformie Magento. Dzięki temu zyskasz pewność, że Twoja sprzedaż będzie niezagrożona, a sklep będzie w stanie rozwijać się poprzez nowe kanały sprzedaży, funkcje i działania optymalizacyjne.

Jeśli chcesz uzyskać więcej informacji dotyczących supportu e-commerce, zapraszamy do kontaktu. Chętnie odpowiemy na każde Twoje pytanie i zapewnimy Twojemu biznesowi najlepszą opiekę techniczną.

Wszystko po to, abyś mógł bez przeszkód realizować swoje cele biznesowe.

.


.

Zamów bezpłatną konsultację

.

Z nami rozwój Twojego biznesu nabierze tempa! Zapraszamy do kontaktu średnie i duże firmy generujące min. 7 mln PLN obrotu rocznie – tam nasza ekspertyza sprawdza się najlepiej.

.

Kliknij w poniższy przycisk i skontaktuj się z jednym z naszych konsultantów e-commerce

.

Gate-Software jest zespołem specjalistów e-commerce Magento. Zabezpieczamy ciągłość sprzedaży online w ecommerce poprzez skuteczną opiekę techniczną. Maksymalizujemy potencjał sklepów internetowych poprzez nowoczesne rozwiązania technologiczne.