ZigaForm version 5.9.1

Proszę czekać, trwa ładowanie

 

Dobra agencja e-commerce – jakie kryteria powinna spełniać?

1 grudnia 2020by Krzysztof Abram

Sklep internetowy wymaga odpowiedniej opieki technicznej. Nie tylko dlatego, żeby dodawać do niego nowe funkcje, ale również zapewnić ciągłość sprzedaży i szybkość reakcji na losowe zdarzenia. W tym celu niezwykle ważne jest nawiązanie współpracy z odpowiednim partnerem technologicznym. Dobra agencja e-commerce świadczącą usługi jest właśnie tym, czego szukasz. Tylko jak ją znaleźć?

Dobra agencja e-commerce – Co daje współpraca z odpowiednim partnerem technologicznym?

Zacznijmy od innego pytania – czy muszę współpracować z agencją e-commerce? Oczywiście, że nie ma takiej potrzeby. Pod warunkiem, że w swoim sklepie zatrudniasz zespół specjalistów, którzy na co dzień zajmują się niezbędnymi modyfikacjami i dbają o jego prawidłowe działanie.

Nie każdy biznes stać na komfort posiadania własnego działu IT. Z tego powodu wiele sklepów internetowych korzysta z możliwości wyspecjalizowanych agencji e-commerce świadczących usługi utrzymaniowe.

Co zapewnia taka współpraca? Przede wszystkim bezpieczeństwo sklepu i możliwość utrzymania ciągłości sprzedaży i opcje na dalszy rozwój poprzez rozbudowę funkcjonalności.

Agencji e-commerce jest na polskim rynku dość dużo i nie zawsze wiadomo, z którą warto nawiązywać dłuższą relację. Z tego też powodu przygotowaliśmy kilka porad, o jakich należy pamiętać szukając partnera technologicznego odpowiedzialnego za stabilne działanie Twojego sklepu.

Dobra agencja e-commerce – kryteria wyboru

Ilość pracowników

Możesz pomyśleć, że skoro nie chcesz zatrudnić zespołu specjalistów, to warto powierzyć opiekę techniczną nad sklepem jednej osobie, np. freelancerowi. Jest to jakieś wyjście, aczkolwiek ma sporo negatywów.

Jednym z największych jest kwestia dostępności. Taki specjalista może i faktycznie być chodzącym bogiem e-commerce, pod którego srogim wzrokiem umykają nawet krytyczne błędy w sklepie, ale zasadniczo… działa samodzielnie. A to znaczy, że urlop, choroba lub zlecenie od innego klienta spowoduje, iż możesz nie doczekać się reakcji na Twoje zgłoszenie w sensownym, akceptowalnym czasie.

Dlatego pierwszym kryterium przy wyborze dobrej agencji e-commerce powinna być jej wielkość. Najlepiej, jeśli będzie dysponowała przynajmniej kilkoma specjalistami, którzy mogą zająć się Twoim sklepem w każdym momencie. Bez względu na wewnętrzne zwolnienia chorobowe czy plany urlopowe.

Znane technologie

Jeśli mowa o specjalistach, drugim elementem decydującym o odpowiednim wyborze partnera technologicznego jest zakres technologiczny, w którym operuje. W branży e-commerce wykorzystuje się dziś kilka różnych platform sprzedażowych, w związku z tym przy wyborze agencji powinieneś zdecydować się na firmę, która posiada doświadczenie w konkretnym zakresie. Przykładowo: posiadając sklep na platformie Magento skup się na poszukiwaniu agencji, która specjalizuje się właśnie w tej technologii.

Posiadane certyfikaty

Po czym poznać, że dana agencja e-commerce jest specjalistą w konkretnej dziedzinie? Na przykład po posiadanych certyfikatach. W przypadku Magento są to m.in.

  • Magento 2 Proffessional Front End Developer,
  • Magento 2 Associate Developer,
  • Magento 2 Proffessional Developer.

Certyfikaty te pokazują, że dana agencja zatrudnia osoby posiadające bardzo szczegółową wiedzę na temat Magento, co pozwala im sprawnie działać w obszarze sklepów internetowych opartych o tę platformę.

Posiadana wiedza

Dobra agencja e-commerce lubi dzielić się swoją wiedzą. Zatrudniając doskonale wyszkolonych specjalistów ma potężne wsparcie merytoryczne przy tworzeniu artykułów, vlogów i innych materiałów dedykowanych e-Commerce Managerom i właścicielom sklepów internetowych.

Jeśli przeglądasz strony różnych agencji pod kątem współpracy, sprawdź, które z nich udostępniają odwiedzającym darmowe treści edukacyjne z zakresu rozwoju sprzedaży internetowej oraz kwestii technicznych działania sklepu.

Realizacje w podobnych branżach

Kolejnym kryterium, na które warto zwrócić uwagę przy wyborze dobrej agencji e-commerce jest jej doświadczenie w Twojej branży. W tym celu warto przejść przez listę klientów, case studies, referencje, aby zobaczyć, z jakim skutkiem działała do tej pory.

Takie informacje mogą wiele powiedzieć o efektach współpracy i dać Ci obraz potencjalnej współpracy. Zwłaszcza, gdy w portfolio agencji widnieją liczący się w branży klienci.

Realizacje w innych branżach

Doświadczenie agencji w innych branżach również jest niezwykle cenne. Zwłaszcza dla e-Commerce Managerów nastawionych na eksperymentalne działania. Może się bowiem okazać, że pewne rozwiązania z powodzeniem zastosowane w innych sklepach, sprawdzą się świetnie również u Ciebie. Nawet mimo posiadania zupełnie innej oferty produktowej.

Dobra agencja e-commerce nie ogranicza się do jednego wycinka rynku, ale stara się możliwie szeroko rozwiązywać problemy swoich klientów, adaptując wiedzę zdobytą przy takich współpracach w kolejnych realizacjach.

Kompleksowość usług

Co robi dobra agencja e-commerce? Praktycznie wszystko, co jest związane z handlem internetowym. Od budowania sklepów, poprzez ich obsługę techniczną, a skończywszy na doradztwie marketingowym, audycie UX, bezpieczeństwie i innych składowych sukcesu e-sprzedaży. Dlatego rozważając różne opcje powinieneś dokładnie przyjrzeć się ofercie wybranych agencji.

Dobra agencja e-commerce jest w stanie nie tylko zadbać o kwestie techniczne, ale również pomóc rozwinąć sprzedaż w Twoim sklepie na innych polach.

Sposób zgłaszania problemów

Bardzo ważnym elementem w zakresie współpracy z dobrą agencją e-commerce jest sposób, w jaki umożliwia ona zgłaszanie awarii. Dobry partner technologiczny udostępnia klientom specjalne narzędzie, przez które są w stanie informować o problemach z działaniem zakładając ticket poprzez mail lub telefonicznie, gdzie są łączeni z dyżurującym konsultantem.

Agencja, która korzysta z takiego rozwiązania znacznie upraszcza cały proces obsługi technicznej. Co więcej, dedykowane narzędzie do helpdesku będzie informować Cię na bieżąco, jaki status mają wszystkie Twoje zgłoszenia. Ułatwi również kontakt ze strony agencji w razie, gdyby pojawiły się jakiekolwiek pytania.

Dział Quality Assurance

Dlaczego jako pierwsze kryterium wyboru agencji podaliśmy ilość pracowników? Ponieważ tylko dobra agencja e-commerce jest w stanie zapewnić w ramach swoich struktur dział Quality Assurance. Wchodzący w jego skład testerzy będą w stanie sprawdzać na bieżąco wszystkie zgłaszane przez Ciebie poprawki. Zapewniając tym samym znaczne zminimalizowanie ryzyka wystąpienia błędów po ostatecznej aktualizacji sklepu.

Dobra agencja e-commerce – jak tego dokonać?

Wybór odpowiedniej agencji e-commerce to sprawa kluczowa z punktu widzenia stabilności sprzedaży. Przerwy w działaniu, błędy uniemożliwiające dokończenie transakcji, czy złe wyświetlanie kart produktowych. To wszystko sprawia, że klienci odchodzą zostawiając swoje pieniądze konkurencji.

Wsparcie techniczne, jakiego udziela agencja, jest w stanie skutecznie chronić przed tego typu zdarzeniami. Mamy nadzieję, że korzystając z zamieszczonych powyżej wskazówek będziesz w stanie skutecznie wybrać spośród dostępnych na rynku firm takiego partnera technologicznego, z którym będziesz w stanie budować coraz silniejszą pozycję na rynku.

 

Szukasz partnera technologicznego dla swojego sklepu?
Umów się na darmową konsultację i sprawdź, jak możemy Ci pomóc.

.


.

Zamów bezpłatną konsultację

.

Z nami rozwój Twojego biznesu nabierze tempa! Zapraszamy do kontaktu średnie i duże firmy generujące min. 7 mln PLN obrotu rocznie – tam nasza ekspertyza sprawdza się najlepiej.

.

Kliknij w poniższy przycisk i skontaktuj się z jednym z naszych konsultantów e-commerce

.

Gate-Software jest zespołem specjalistów e-commerce Magento. Zabezpieczamy ciągłość sprzedaży online w ecommerce poprzez skuteczną opiekę techniczną. Maksymalizujemy potencjał sklepów internetowych poprzez nowoczesne rozwiązania technologiczne.