Proszę czekać, trwa ładowanie
Z roku na rok z pewnością zauważasz coraz większą ilość użytkowników Twojego sklepu korzystających z urządzeń mobilnych. Przeglądanie ofert oraz zakup przez telefon to już codzienność. Tendencja ta będzie tylko wzrastać, dlatego by powalczyć o tych użytkowników powinieneś dostosować swój sklep do najnowszych trendów.
Odpowiedzią na to może być PWA czyli Progressive Web Application (progresywne aplikacje webowe).
PWA do złudzenia przypomina aplikację mobilną, z tą różnicą, iż jest napisana w języku programowania odpowiednim dla danego systemu operacyjnego. Z pozycji Użytkownika działa jak aplikacja mobilna (lub aplikacja desktopowa). Dodatkową zaletą jest działanie jednej aplikacji w ramach wszystkich dostępnych systemów operacyjnych.
Odpowiedź brzmi tak, jeśli chcesz ułatwić użytkownikom przeglądanie Twojej oferty na urządzeniach mobilnych. Zaletą wprowadzenia Progressive Web Apps jest również możliwość korzystania z niej w trybie offline.
Po pobraniu aplikacji na urządzenie użytkownika (bez konieczności pobierania z Google Play czy Apple Store) jest ona w pełni funkcjonalna.
Najwięksi gracze wyznaczający trendy i standardy w świecie digital, tacy jak: Uber, Instagram, Twitter, Trivago, Alibaba, Forbes, czy Allegro zaimplementowali PWA na swoich serwisach internetowych. Alibaba, największy e-commerce na świecie, dzięki aplikacji tego rodzaju podniósł prędkość konwersji na urządzeniach mobilnych o 76%; kolejny przykład to Trivago – po zaimplementowaniu progresywnej aplikacji webowej współczynnik konwersji wzrósł na serwisie o 97%. Bieżące statystyki możesz zobaczyć na stronie PWA Stats.
Nie ulega wątpliwości, że klient jest najistotniejszy w każdym rodzaju biznesu. Klientów zarówno w sektorze B2B jak i B2C łączy potrzeba szybkiego i prostego procesu zakupowego. W związku z tym aplikacje webowe dostarczają takie korzyści jak:
Powyższe przykłady potwierdzają, że progresywne aplikacje webowe zapewniają wiele korzyści dla klientów. Oczywiście możliwości jest znacznie więcej poza wymienionymi. Aplikacje webowe przyciągają coraz więcej klientów, gdyż pomagają poprawić jakość procesu zakupowego. Na koniec warto dodać, że PWA zapewnia jednakowe doświadczenie użytkownikom urządzeń mobilnych jak i stacjonarnych.
Pozycjonowanie SEO jest nieodłącznym elementem PWA, ponieważ progresywna aplikacja webowa jest traktowana jak standardowa strona internetowa. Aby nasza witryna zajmowała wysoka pozycję w wyszukiwaniach Google należy zwrócić uwagę na używanie odpowiednich faz kluczowych, dodanie title oraz meta descriptions, odpowiednie linkowanie czy tworzenie odpowiedniego contentu na stronę. Istotną rolę odgrywa też prędkość ładowania strony, która powinna wynosić nie więcej niż 3 s. Należy też wyeliminować duplikację treści.
Większość PWA utworzona jest na podstawie JavaScript co daje szereg możliwości, jednak powoduje też problemy z indeksowaniem. Roboty Google mogą mieć problemy w odczytywaniu oraz indeksowaniu strony. Tutaj rozwiązaniem jest m.in zastosowanie SSR czyli metody renderowania treści po stronie serwera, która gwarantuje, że treść HTML jest łatwo dostępna dla współczesnych robotów wyszukiwarek.
Jeśli zdecydujesz się na PWA – Od nas otrzymasz:
1) Doradztwo na etapie planowania,
2) Realny harmonogram prac oraz wycenę godzinową,
3) Gwarancję,
4) Atrakcyjną ofertę na utrzymanie i usprawnienie serwisu po wdrożeniu.