ZigaForm version 5.9.1

Proszę czekać, trwa ładowanie

 

Tworzenie
PWA

Technologia PWA umożliwia tworzenie aplikacji webowych możliwych do uruchomienia na każdym urządzeniu z przeglądarką internetową.

Z roku na rok z pewnością zauważasz coraz większą ilość użytkowników Twojego sklepu korzystających z urządzeń mobilnych. Przeglądanie ofert oraz zakup przez telefon to już codzienność. Tendencja ta będzie tylko wzrastać, dlatego by powalczyć o tych użytkowników powinieneś dostosować swój sklep do najnowszych trendów.
Odpowiedzią na to może być PWA czyli Progressive Web Application (progresywne aplikacje webowe).

PWA do złudzenia przypomina aplikację mobilną, z tą różnicą, iż jest napisana w języku programowania odpowiednim dla danego systemu operacyjnego. Z pozycji Użytkownika działa jak aplikacja mobilna (lub aplikacja desktopowa). Dodatkową zaletą jest działanie jednej aplikacji w ramach  wszystkich dostępnych systemów operacyjnych.

Tworzenie PWA

Aplikacje webowe zapewnią Ci:

Lepszy wyniki wyszukiwania Google

Mobile-friendless jest czynnikiem rankingowym. Mobile-First Index ma zatem duży wpływ na pozycję Twojej strony internetowej w wynikach wyszukiwania.

Większe zaangażowanie użytkowników

Użytkownicy spędzają na stronach przyjaznych mobile średnio o 30% więcej czasu. Warto ten czas wykorzystać na przekonanie użytkownika do zakupu.

Zwiększenie współczynnika konwersji z urządzeń mobilnych

Dostosowanie sklepu jak i koszyka do mobile – sprawi, iż zakup dla użytkownika będzie łatwiejszy i szybszy, dzięki temu jest większa szansa, że go dokona właśnie u Ciebie.

Szybsze działanie Twojej strony/sklepu.

Masz tylko kilka sekund (statystycznie około 3 sekund) zanim użytkownik opuści stronę na urządzeniu mobilnym – jeśli kontent nie załaduje się poprawnie. W przypadku PWA, czas ładowania strony internetowej, który wpływa na całościowy odbiór Twojej marki przez użytkownika, jest znacznie skrócony.

Zmniejszasz koszt stworzenia www.

Dotychczas większość serwisów tworzona była osobno na wszystkie platformy (Android, iOS, RWD). PWA to jeden projekt na wszystkie urządzenia.

Działanie Twojego sklepu Offline

Działanie aplikacji w trybie Offline dzięki zapisywaniu w tle danych pobieranych z serwera na telefon/komputer.

Zastosowanie aplikacji webowych to połączenie najlepszych cech mobile oraz desktop. W przeciwieństwie do aplikacji mobilnych, nie ma konieczności pobierania jej ze sklepu Google Play czy Apple Store.

bt_bb_section_top_section_coverage_image
bt_bb_section_bottom_section_coverage_image

Czy potrzebujesz PWA VueStorefront?

Odpowiedź brzmi tak, jeśli chcesz ułatwić użytkownikom przeglądanie Twojej oferty na urządzeniach mobilnych. Zaletą wprowadzenia Progressive Web Apps jest również możliwość korzystania z niej w trybie offline.

Po pobraniu aplikacji na urządzenie użytkownika (bez konieczności pobierania z Google Play czy Apple Store) jest ona w pełni funkcjonalna. 

https://gate-software.com/wp-content/uploads/2020/05/gate_software.png
pwa

Dlaczego warto zdecydować się na PWA?

Najwięksi gracze wyznaczający trendy i standardy w świecie digital, tacy jak: Uber, Instagram, Twitter, Trivago, Alibaba, Forbes, czy Allegro zaimplementowali PWA na swoich serwisach internetowych. Alibaba, największy e-commerce na świecie, dzięki  aplikacji tego rodzaju podniósł prędkość konwersji na urządzeniach mobilnych o  76%; kolejny przykład to Trivago – po zaimplementowaniu progresywnej aplikacji webowej współczynnik konwersji wzrósł na serwisie o 97%. Bieżące statystyki możesz zobaczyć na stronie PWA Stats.

Co zyska Twój klient dzięki PWA?

Nie ulega wątpliwości, że klient jest najistotniejszy w każdym rodzaju biznesu. Klientów zarówno w sektorze B2B jak i B2C łączy potrzeba szybkiego i prostego procesu zakupowego. W związku z tym aplikacje webowe dostarczają takie korzyści jak:

  • dostępność offline – dzięki aplikacji webowej klient może dokonywać zakupów nawet podczas braku połączenia internetowego. W rezultacie użytkownicy mogą składać zamówienia np. będąc w samolocie czy pociągu
  • szybkość działania oraz interakcja z klientem – PWA działa jak aplikacje mobilne, zapewniając łatwy dostęp do baz danych. Ponadto PWA wykorzystuje strukturę dopasowaną do UX co pozwala na intuicyjne korzystanie z aplikacji.
  • wykorzystanie funkcjonalności urządzeń klienta – użytkownik pobierając aplikację webową na swój smartfon będzie mógł korzystać w aplikacji miedzy innymi z aparatu, lokalizacji czy też powiadomień push co jeszcze lepiej usprawni procesy zakupowe.
  • płynne działanie PWA na urządzeniach stacjonarnych – ten rodzaj aplikacji doskonale sprawdza się nie tylko na urządzeniach mobilnych. Instalacja na komputerze odbywa się znacznie szybciej niż w przypadku programów komputerowych ze względu na mniejszy rozmiar PWA. Aktualizacje odbywają się automatycznie co pozwala zaoszczędzić czas.

Powyższe przykłady potwierdzają, że progresywne aplikacje webowe zapewniają wiele korzyści dla klientów. Oczywiście możliwości jest znacznie więcej poza wymienionymi. Aplikacje webowe przyciągają coraz więcej klientów, gdyż pomagają poprawić jakość procesu zakupowego. Na koniec warto dodać, że PWA zapewnia jednakowe doświadczenie użytkownikom urządzeń mobilnych jak i stacjonarnych.

Progresywne aplikacje webowe a SEO

Pozycjonowanie SEO jest nieodłącznym elementem PWA, ponieważ progresywna aplikacja webowa jest traktowana jak standardowa strona internetowa. Aby nasza witryna zajmowała wysoka pozycję w wyszukiwaniach Google należy zwrócić uwagę na używanie odpowiednich faz kluczowych, dodanie title oraz meta descriptions, odpowiednie linkowanie czy tworzenie odpowiedniego contentu na stronę. Istotną rolę odgrywa też prędkość ładowania strony, która powinna wynosić nie więcej niż 3 s. Należy też wyeliminować duplikację treści.

Większość PWA utworzona jest na podstawie JavaScript co daje szereg możliwości, jednak powoduje też problemy z indeksowaniem. Roboty Google mogą mieć problemy w odczytywaniu oraz indeksowaniu strony. Tutaj rozwiązaniem jest m.in zastosowanie SSR czyli metody renderowania treści po stronie serwera, która gwarantuje, że treść HTML jest łatwo dostępna dla współczesnych robotów wyszukiwarek.

Co zyskasz decydując się na nasze wsparcie w tworzeniu PWA? 

Jeśli zdecydujesz się na PWA  – Od nas otrzymasz:

1) Doradztwo na etapie planowania,

2) Realny harmonogram prac oraz wycenę godzinową,

3) Gwarancję,

4) Atrakcyjną ofertę na utrzymanie i usprawnienie serwisu po wdrożeniu.

Szukasz sprawdzonego partnera Magento?

Gate-Software jest zespołem specjalistów e-commerce Magento. Zabezpieczamy ciągłość sprzedaży online w ecommerce poprzez skuteczną opiekę techniczną. Maksymalizujemy potencjał sklepów internetowych poprzez nowoczesne rozwiązania technologiczne.