ZigaForm version 5.9.1

Proszę czekać, trwa ładowanie

 

Kiedy warto przejść na Magento?

4 sierpnia 2021by Krzysztof Abram

Twój biznes e-commerce rozwija się z każdym kwartałem i wydaje Ci się, że ograniczenia obecnej platformy powoli zaczynają Ci przeszkadzać? Może to już czas, aby pomyśleć o przejściu na Magento? W poniższym artykule pokażemy, dla kogo takie rozwiązanie będzie najodpowiedniejsze.

Dla kogo jest Magento?

Zacznijmy od podstawowego pytania – dla kogo jest Magento? Czy z tej platformy mogą skorzystać małe biznesy, czy może istnieje jakiś próg obrotowy, poniżej którego migracja jest nieopłacalna?

Magento jako silnik sklepu internetowego to jedno z najbardziej rozbudowanych narzędzi na rynku. Posiada nie tylko mnóstwo wbudowanych standardowo opcji sprzedażowych i marketingowych, ale również ogromną bazę modułów dodatkowych, dzięki którym jesteś w stanie dodać do niego nowe funkcje. Co więcej, Magento jako oprogramowanie open-source zapewnia dostęp do kodu źródłowego, co z kolei umożliwia samodzielnie tworzenie rozszerzeń mających spełniać Twoje potrzeby.

Jak widać, Magento jest platformą pozwalającą zbudować i rozwijać biznes e-commerce na naprawdę wysokim poziomie. Nie jest to jednak rozwiązanie tanie w obsłudze. Wymaga bowiem nie tylko odpowiedniej wiedzy programistycznej, ale również dedykowanych powierzchni serwerowych do wydajnego działania.

W związku z tym możemy założyć, że Magento nie jest odpowiednim rozwiązaniem dla każdego. Przeznaczone jest bardziej dla dużych biznesów e-commerce. Biznesów, które wypracowują rocznie minimum 5 mln zł obrotu, posiadających odpowiedni budżet na nie tylko na budowę sklepu, ale również jego późniejszą obsługę techniczną.

O czym warto pamiętać przechodząc na Magento?

Jak wiesz z lektury wcześniejszych akapitów – Magento daje Ci ogromne możliwości w kwestii dopasowania funkcji sklepowych. Jednocześnie masz świadomość, że zbudowanie i rozwój takiej platformy nie jest rzeczą tanią.

Decydując się na sklep na Magento powinieneś pamiętać o tym, że koszty wdrożenia sklepu nie są jedynymi, jakie musisz uwzględnić w budżecie. W tym przypadku równie ważne jest późniejsza obsługa techniczna sklepu, prowadzona przez dobrą agencję e-commerce. Magento jest skomplikowaną platformą wymagającą opieki doświadczonych specjalistów. Samodzielna naprawa błędów, czy też zlecanie tego freelancerom nie zawsze jest dobrym pomysłem. Zwłaszcza, gdy myślisz o profesjonalnym podejściu do biznesu, gdzie każda godzina przestoju w sprzedaży generuje w Twojej firmie ogromne straty.

Aby pokazać Ci zakres kosztów z jakimi musisz się liczyć przy przejściu na Magento, na naszym blogu opublikowaliśmy specjalne artykuły pokazujące orientacyjny koszt zarówno wykonania samego sklepu, jak i jego późniejszej opieki technicznej:

Kiedy warto przejść na na Magento?

Pora odpowiedzieć sobie na najważniejsze pytanie postawione w temacie tego artykułu. Kiedy przychodzi pora, aby zastanowić się nad wdrożeniem sklepu na Magento? Zgodnie z informacjami, jakie otrzymujemy od naszych klientów, potrzeba taka pojawia się w jednej z poniższych sytuacji:

  • dotychczasowa platforma zaczyna ograniczać rozwój Twojego biznesu e-commerce – nie ma możliwości jej rozbudowy o funkcje, które uważasz za niezbędne,
  • potrzebujesz wydajnego i rozwojowego systemu, dzięki któremu będziesz mógł w przyszłości stworzyć rozbudowaną sieć sprzedaży omnichannel,
  • szukasz technologii, która pozwoli dopasować sklep dokładnie do Twoich potrzeb,
  • planujesz znacznie zwiększyć swoją ofertę i potrzebujesz platformy, która będzie w stanie udźwignąć kilkukrotny wzrost ilości produktów dostępnych na sklepie,
  • planujesz ekspansję na rynki zagraniczne i szukasz systemu, który dobrze radzi sobie z obsługą wielu języków i walut z poziomu jednego panelu administracyjnego,
  • Twój obecny sklep osiągnął swoją maksymalną wydajność i nie jesteś w stanie jej poprawić.

Jak znaleźć sprawdzonego partnera technologicznego Magento?

Jeśli zdecydowałeś się na rozpoczęcie swojej przygody z Magneto, z pewnością zastanawiasz się, w jaki sposób to zrobić. Z pomocą może przyjść dobra agencja e-commerce, która posiada doświadczenie we wdrożeniach oraz zatrudnia specjalistów realizujących tego typu usługi. Jak znaleźć taką agencję? O tym z kolei piszemy w innym artykule na naszym blogu, do którego przeczytania również serdecznie zapraszamy: “Dobra agencja e-commerce – jakie kryteria powinna spełniać?”.

Jako agencja e-commerce o wieloletnim doświadczeniu we wdrożeniach i supporcie sklepów na Magento, jesteśmy w stanie zbudować dla Ciebie wydajny, dopasowany do Twoich potrzeb sklep. Jeśli jesteś zainteresowany, zapraszamy do kontaktu. Chętnie odpowiemy na wszystkie Twoje pytania.

.


.

Zamów bezpłatną konsultację

.

Z nami rozwój Twojego biznesu nabierze tempa! Zapraszamy do kontaktu średnie i duże firmy generujące min. 7 mln PLN obrotu rocznie – tam nasza ekspertyza sprawdza się najlepiej.

.

Kliknij w poniższy przycisk i skontaktuj się z jednym z naszych konsultantów e-commerce

.

Gate-Software jest zespołem specjalistów e-commerce Magento. Zabezpieczamy ciągłość sprzedaży online w ecommerce poprzez skuteczną opiekę techniczną. Maksymalizujemy potencjał sklepów internetowych poprzez nowoczesne rozwiązania technologiczne.