ZigaForm version 5.9.1

Proszę czekać, trwa ładowanie

 

Przeniesiemy Twój e-commerce
Migracja Magento 1 na Magento 2

Oferujemy kompleksową, profesjonalną i bezpieczną migrację sklepów na Magento 2

Magento ogłosiło, że w czerwcu 2020 zatrzyma wsparcie techniczne dla platformy Magento 1 i skupi się wyłącznie na rozwoju Magento 2. Oznacza to, że dla Magento 1 nie będą tworzone nowe aktualizacje, w tym aktualizacje bezpieczeństwa.
Z tego powodu migracja Magento to konieczny krok dla rozwijających się biznesów e-commerce.

Magento 1 to stale znakomita platforma e-commerce. Jednak jej najnowsza wersja pozwoli ci wynieść biznes na wyższy poziom dzięki nowym możliwościom. Migracja Magento to czasochłonny i skomplikowany technicznie proces. Dlatego warto zadbać o to by został przeprowadzony prawidłowo przez znających się na tym specjalistów. 

migracja magento 1 do magento 2

Bezpieczna migracja Magento 1 na Magento 2

Kopia zapasowa

Stworzymy kompletną kopię zapasową twojego sklepu

Analiza Twojego sklepu

Zbadamy, czy wszystkie rozwiązania w Twoim sklepie będą potrzebne na nowej platformie

Test kompatybilności

Sprawdzimy, które funkcje Twojego sklepu są kompatybilne z Magento 2, a które trzeba przeprogramować

Migracja

Utworzymy nową wersję Twojego sklepu opartą na platformie Magento 2

Migracja Magento przynosi wiele korzyści

 • Magento 2 działa szybciej 

Magento 2 w porównaniu do wersji z 1 na końcu działa szybciej o min. 20%. Magento 2 może tym samym obsłużyć więcej zamówień. 

 • Poprawiona ścieżka zakupowa

W porównaniu do poprzedniej wersji oprogramowania – ścieżkę skrócono z 6 etapów do 2. To rozwiązanie znacznie zmniejszyło odsetek porzuconych przez Klientów koszyków. 

 • Wspieranie mobile

“Mobile first” jest obecnie ważne jak nigdy wcześniej. Już około 50% ruchu na sklepach pochodzi z urządzeń mobilnych. W oparciu o te statystyki, poprawne działanie sklepu na urządzeniach mobilnych jest priorytetem w Magento 2.

 • Łatwe skalowanie

Magento 2 zmniejsza obciążenie serwerów, co w odczuciu użytkownika przyspiesza działanie sklepu. Wprowadzona opcja skalowania bazy danych przyda się podczas okresów wzmożonego ruchu w e-commerce czyli w czasie Świąt czy wyprzedaży (Black Friday, Cyber Monday itp.).

 • Możliwość integracji

Dzięki API Magento możesz integrować sklep z systemami zewnętrznymi np. ERP.  

 • Ulepszony panel administracyjny

W Magento 2 producent udostępnia zupełnie nowy panel administracyjny. Bardziej intuicyjny i przejrzysty. 

Planujesz migrację Magento 1 do 2?
Zapytaj nas o ofertę - przeprowadźmy ją razem

Zaufali nam

logowww_sniezka
logowww_yes
logowww_koszulkowo
logowww_natura
logowww_hexeline
logowww_hael
logowww_pwpw
logowww_almi
logowww_bayla
logowww_ruckzuck

Jak pracujemy przy migracji Magento 1 do 2?

Analiza przedwdrożeniowa

Dokładnie zdiagnozujemy sytuację na sklepie. Określimy cele oraz kluczowe wyzwania.

Migracja bazy danych

Przeniesiemy wszystkie informacje ze starej wersji sklepu do nowej.

Migracja szablonu

Migracja szablonu lub stworzenie szablonu na nowo,
Możesz też zakupić komercyjny szablon lub pobrać darmowy.

Migracja rozszerzeń

Wybierzemy odpowiedniki używanych rozszerzeń do wersji Magento 2.

Migracja dedykowanych rozwiązań.

Jeśli posiadasz na swoim sklepie dedykowane rozwiązania, konieczne będzie przystosowanie ich do wersji v. 2

Rozwój e-commerce

Stworzymy plan rozwoju Twojego biznesu w oparciu o dotychczasowe dane oraz predykcje podparte naszą wiedzą i doświadczeniem.
Zaproponujemy dodanie nowych funkcjonalności wraz z analizą ich opłacalności.
bt_bb_section_top_section_coverage_image
bt_bb_section_bottom_section_coverage_image

Dlaczego aktualizację warto zaplanować już dziś?

Wraz z oficjalnym zakończeniem wsparcia dla Magento 1 (koniec czerwca 2020) od Adobe, oprogramowanie staje się bardziej podatne na ataki, ze względu na brak wsparcia od producenta. Nie pojawią się już nowe oficjalne aktualizacje bezpieczeństwa (patche). Brak wsparcia oznacza również brak  wprowadzania nowych funkcjonalności i opcji usprawniających biznes. Podobnie jest jeśli chodzi o moduły, które do tej pory były przez Ciebie używane, mogą już nie być wspierane przez twórców. 

O czym musisz pamiętać przy migracji z Magento 1 na Magento 2. 

 • Zatrudnienie odpowiedniego zespołu

Jeśli zdecydujesz się na migrację Magento, ważne jest, by proces ten był bezpiecznie przeprowadzony  zgodnie z wszystkimi wytycznymi producenta oprogramowania. Deweloperzy odpowiedzialni za całe przedsięwzięcie muszą posiadać doświadczenie oraz umiejętności w tych działaniach, dodatkowym bonusem są oficjalne certyfikaty specjalistów. 

 • Layoutu e-commerce nie da się przenieść  

Nie możesz „automatycznie” przenieść szablonu Magento z pierwszej do drugiej wersji. W praktyce oznacza to to, że deweloperzy będą musieli stworzyć nowy motyw na potrzeby Magento 2, lub przystosować do Twoich potrzeb ten który wybierzesz z bazy.

 • Rozszerzenia z Magento 1 nie będą działać na Magento 2

Analogicznie do szablonu sklepu, rozszerzenia przeznaczone do Magento 1, nie będą działać po aktualizacji  oprogramowania do wyższej. Dla Ciebie oznacza to, że kluczowe elementy i funkcjonalności z Twojego biznesu, będą musiały być stworzone od początku. Oczywiście możesz poszukać ich odpowiedników na oficjalnym marketplace Magento. Pamiętaj jednak, że nie zawsze znajdziesz gotowe rozwiązanie dopasowane do potrzeb tego konkretnego biznesu.

 • Pamiętaj o bezpieczeństwie Twoich danych 

Przed przystąpieniem do migracji powinieneś zadbać o kopii całej bazy danych, na wypadek gdyby podczas procesu zostało utracona część z nich. 

Jakie błędy mogą wystąpić podczas migracji

Nawet doświadczeni deweloperzy popełniają błędy lub spotykają na swojej drodze przeszkody systemowe. Poznanie najczęściej popełnianych błędów sprawi że ich unikniesz a także zaoszczędzisz czas oraz pieniądze wydane na ewentualne naprawianie szkód. 

 • Źle oszacowany harmonogram migracji. By nie ponieść strat migrację powinieneś zaplanować w okresie o niskim natężeniu ruchu. Unikaj również przeprowadzania migracji w okresie przed wyprzedażami oraz Świętami, ponieważ harmonogram może się przedłużyć i niepotrzebnie narazisz się na stratę. 
 • Nie ustawienie przekierowań. Podczas migracji mogą zmienić się adresy niektórych stron lub podstron, co ma wpływ na ograniczenie indeksacji w wyszukiwarce. By tego uniknąć koniecznie zaplanuj przekierowania stałe tzw. 301.
 • Zapominanie o danych niezbędnych do pozycjonowania. Podczas migracji mogą zostać utracone dane, które w pośredni sposób wpływają na pozycjonowanie np.  opisy produktów, znaczniki meta itd. Zadbaj o to, by po pierwsze mieć backup tych danych, po drugie unikać działań, które mogą je narazić.
 • Brak testów lub  mała ich ilość.  Po migracji przetestuj nową platformę, wielokrotnie pod każdym kątem – tak by testy były przeprowadzone od strony frontu, jak i backendu.
 • Brak odpowiedniego przeszkolenia pracowników. Po migracji mamy do czynienia z nowym sklepem, również od strony  administracyjnej. Dlatego warto zadbać o to, by odpowiednio przeszkolić zespół który będzie wprowadzał drobne zmiany na stronę. 

Podsumowanie

Zmiana platformy z Magento 1 na Magento 2 powiązana może być ze zmianami w biznesie. Migracja to dobry czas na przeprowadzenie analizy biznesowej. Być może przebudowa sklepu to dobry moment na zmianę działań w powiązaniu z planem marketingowo-sprzedażowym. Czasem to właśnie model biznesowy wymusza zmianę oprogramowania albo decyduje o dorobieniu nowych funkcjonalności. Migracja może być odpowiednim momentem na wprowadzenie poprawek, nowych rozwiązań czy usprawnień.

Migracja na Magento 2 nie jest prostą aktualizacją. To skomplikowany proces, który powinien być poprzedzony możliwie szczegółową analizą przedwdrożeniową. Warto zlecić to zadanie wyspecjalizowanym i doświadczonym programistom. To proces czasochłonny wymagający dużej wiedzy ale również zasobów finansowych Klienta. Ile dokładnie może kosztować migracja zależy od wielu czynników, jednak więcej o tym przeczytasz w jednym z poprzednich wpisów tutaj  (Migracja na Magento co powinieneś o niej wiedzieć). 

Szukasz sprawdzonego partnera Magento?

Gate-Software jest zespołem specjalistów e-commerce Magento. Zabezpieczamy ciągłość sprzedaży online w ecommerce poprzez skuteczną opiekę techniczną. Maksymalizujemy potencjał sklepów internetowych poprzez nowoczesne rozwiązania technologiczne.