ZigaForm version 5.9.1

Proszę czekać, trwa ładowanie

 

Audyt bezpieczeństwa e-commerce

Zweryfikujemy stan zabezpieczeń w Twoim sklepie Magento.

Konkurencja na rynku e-commerce stale rośnie. Stąd też potrzebujesz ciągłych ulepszeń oraz stałej kontroli nad swoim sklepem Magento, a w szczególności nad przestrzeganiem zasad bezpieczeństwa w intrenecie. Audyt bezpieczeństwa e-commerce pozwoli wyeliminować wszelkie błędy w zakresie zabezpieczeń w Twoim sklepie internetowym.

Zbadamy czy Twój sklep Magento posiada odpowiednie technologie oraz procedury zgodne z obowiązującymi przepisami. Upewnimy się, że proces zakupowy Twoich klientów jest w pełni bezpieczny. Każdy sklep online jest inny jednak dzięki naszemu doświadczeniu oferujemy indywidualne podejście w przeprowadzeniu kompleksowego audytu bezpieczeństwa dla Magento.

Audyt bezpieczeństwa e-commerce

Chcę wykonać audyt bezpieczeństwa mojego sklepu Magento.
Napisz do nas

Audyt bezpieczeństwa e-commerce - jak wyglądają poszczególne etapy?

1. Określenie stanu początkowego

Czyli analiza tego jak obecnie działają wszelkie zabezpieczenia stosowane w Twoim sklepie Magento.

2. Benchmarking

To analiza porównawcza praktyk stosowanych przez Twój sklep internetowy z praktykami stosowanymi w pozostałych e-sklepach, które są najlepsze w Twojej dziedzinie.

3. Określenie stanu końcowego

Czyli przygotowanie planu docelowego; jak powinny wyglądać zabezpieczenia i procedury bezpieczeństwa w Twoim sklepie Magento.

4. Stworzenie mapy drogowej

Czyli przygotowanie dokumentu opisującego końcowe rekomendacje, których wdrożenie ma usprawnić procedury bezpieczeństwa w Twoim sklepie internetowym.

Z czego składa się
audyt bezpieczeństwa e-commerce:

Certyfikat SSL

Sprawdzamy czy protokół SSL w Twoim sklepie Magento jest aktywny. Jest on podstawą każdego sklepu internetowego, gdyż chroni wszystkie dane Twoich klientów zgromadzone na serwerze.

Kontrola linków zewnętrznych

Zbadamy czy linki wychodzące zamieszczone na stronie internetowej Twego sklepu są bezpieczne i czy prowadzą do działających stron.

Prawidłowe działanie przekierowań

Wskażemy gdzie pojawiają się wszelkie błędy o nieistniejącej stronie w Twoim Magento. Dzięki analizie określimy, które przekierowania adresów URL są ustawione niepoprawnie.

Bezpieczeństwo płatności

Sprawdzimy poziom zabezpieczeń pomiędzy sklepem internetowym a bramkami płatności, tak aby wyeliminować ryzyko sfałszowania transakcji.

Przepisy prawne

Przeanalizujemy czy regulamin sklepu jak i RODO są zgodne z przepisami obowiązującymi w Twoim kraju.

Analiza CMS

Sprawdzimy czy podział obowiązków w Twoim systemie zarządzania treścią (CMS) jest prawidłowy, czy ustawienia trudności haseł są odpowiednie oraz czy zasady kontroli dostępu do systemu są poprawnie ustalone.

Ataki hakerskie

Ocenimy, w jakim stopniu Twój e-commerce jest podatny na ataki hakerskie oraz zaproponujemy rozwiązania jak się przed nimi uchronić.
bt_bb_section_top_section_coverage_image
bt_bb_section_bottom_section_coverage_image

Co zagraża Twojemu e-commerce?

Przedstawiamy spis najczęstszych rodzajów ataków hackerskich na sklepy internetowe oraz sposoby jak się przed nimi uchronić.

Co to jest ransomware i jak się przed tym ochronić?

Ataki ransomware – to swego rodzaju cyber-okup. Ransomware to rodzaj złośliwego oprogramowania, które powoduje brak dostępu do wszelkich danych zgromadzonych w Twoim sklepie Magento. Zazwyczaj haker odpowiedzialny za ransomware żąda okupu aby przywrócić prawidłowe funkcjonowanie Twojego sklepu internetowego.

Aby ochronić się przed atakami ransomware potrzebne jest dobre oprogramowanie antywirusowe oraz kopia zapasowa systemu, której przywrócenie zajmie niewiele czasu. Audyt bezpieczeństwa sklepu internetowego pomoże w indywidualnym dostosowaniu najlepszych narzędzi do ochrony Twojego e-commerce.  Oprócz tego, możesz też zainwestować w sprzęt typu UTM, czyli wielofunkcyjną zaporę sieciową zamkniętą w jednym urządzeniu.

Czym jest phishing i jak temu zapobiec?

Phishing – metoda oszustwa, która polega na podszywaniu się pod daną firmę w celu wyłudzenia poufnych informacji od klientów. Oszust może utworzyć kopię Twojego sklepu Magento i podawać się za jego właściciela tym samym zyskując dostęp do haseł oraz loginów klientów. Klienci mogą też dokonać zakupu na kopii twojej witryny e-commerce i nie otrzymać produktów. Oczywiście taka sytuacja powoduje niezadowolenie przejawiające się m.in. negatywnymi komentarzami, które niszczą Twoją reputację.

Jak zapobiec atakom phishingu? Kluczowym rozwiązaniem jest posiadanie certyfikatu SSL, który szyfruje dane Twoich klientów. SSL jest dowodem na to, ze strona internetowa należy do Twojej firmy. Informuj w widocznych miejscach, ze Twój sklep Magento posiada certyfikat SSL. Taki komunikat pozytywnie wpłynie na wiarygodność Twojej firmy. Ataki phishingu często odbywają się poprzez pocztę elektroniczną. Klient otrzymuje maila z prośbą o ujawnienie informacji osobistych. Informuj klientów żeby nie otwierali podejrzanych wiadomości oraz aby zwracali uwagę na adres domeny z której mail został wysłany.

Certyfikat SSL przyniesie też wiele innych korzyści dla Twojego Magento.
– lepsze pozycjonowanie sklepu w wyszukiwarce Google,
– status bezpiecznej strony
– większy współczynnik konwersji
– możliwość korzystania z Google Shopping Ads. Jest to forma reklamy, przeznaczona dla sklepów internetowych. Klient wpisuje dany produkt w wyszukiwarce po czym po zatwierdzeniu wyświetlają się boxy z produktami, cenami oraz nazwą Twojego sklepu Magento.

Ataki DDoS – jak się chronić?

Ataki DDoS – z ang. distributed denial of service – rozproszona odmowa usługi. To atak hakerski powodujący częściowy lub całkowity brak dostępu do witryny internetowej Twojego Magento. Efekt takiego ataku jest podobny do efektu wyżej wymienionego ransomware – strona internetowa Twojego sklepu przestaje działać. Jednak w przypadku DDoS atakujący nie żąda okupu za przywrócenie strony do działania. Jego celem jest zniszczenie bądź umniejszenie wiarygodności Twojego sklepu internetowego.

Aby ochronić się przed DDoS przede wszystkim monitoruj ruch sklepu internetowego. Ataki DDos często sprawiają, że natężenie ruchu na sklepie gwałtownie wzrasta, ewentualnie prowadząc do przeciążenia strony, co z kolei powoduje, że strona przestaje działać. Jeżeli znasz poziomy natężenia ruchu w Twoim Magento, wczesne rozpoznanie DDos nie będzie dla Ciebie problemem. Możesz również skorzystać z CDN. To usługa, która sprawia, że kupujący łączy się z serwerem, który jest najbliższy jego położeniu geograficznemu. Tym sposobem Twoje Magento posiada kilka serwerów przez co podczas ewentualnego ataku nadmiar ruchu zostanie rozproszony.

Pamiętaj o przeprowadzeniu audytu bezpieczeństwa w Twoim e-sklepie. Zapewni on kompleksową ochronę zarówno klientów jak i właściciela sklepu.

Szukasz sprawdzonego partnera Magento?

Gate-Software jest zespołem specjalistów e-commerce Magento. Zabezpieczamy ciągłość sprzedaży online w ecommerce poprzez skuteczną opiekę techniczną. Maksymalizujemy potencjał sklepów internetowych poprzez nowoczesne rozwiązania technologiczne.