ZigaForm version 5.5.1

Proszę czekać, trwa ładowanie

 

Jak prowadzić sklep na Magento 1 nawet przez 5 kolejnych lat?

10 grudnia 2021

Choć od czerwca 2020 roku Magento 1 nie jest oficjalnie wspierane przez Adobe, wiele sklepów wciąż korzysta z tej platformy. Pozostaje więc pytanie, czy należy już teraz zacząć planować migrację do Magento 2, czy może jesteśmy w stanie wciąż utrzymać tę platformę przez kolejnych kilka lat?

Magento 1 – migrować, czy zostać?

Migracja do Magento 2 jest procesem, który na pewnym etapie rozwoju biznesu e-commerce, powinien stać się priorytetem. Najtrudniejszym zadaniem dla E-commerce Managera jest jednak stwierdzenie, kiedy faktycznie zachodzi taka potrzeba. Czy ten moment następuje właśnie teraz, czy może uda się go odwlec w czasie o 3-5 lat?

 

Ile kosztuje migracja do Magento 2? Dowiesz się z artykułu, który opublikowaliśmy na naszym blogu!

 

Mimo, że Magento 1 w zeszłym roku trafiła do archiwum projektowego Adobe, z tej platformy wciąż korzysta mnóstwo sklepów na całym świecie. Dane z W3Techs pokazują, że na świecie istnieje obecnie około 250 000 sklepów na Magento, z czego jedynie 11 000 z nich działa na Magento 2. Oznacza to, że zdecydowana większość wciąż korzysta z poprzedniej wersji systemu i… o dziwo, radzi sobie z tym całkiem nieźle.

Wbrew pozorom, Magento 1 wciąż potrafi zaskoczyć i jest systemem, na którym możemy zbudować duży, szybki i stabilny sklep. Wystarczy tylko dać go pod opiekę dobrej agencji e-commerce, która zajmie się nim od strony technicznej.

Na świecie istnieje obecnie około 250 000 sklepów na Magento, z czego jedynie 11 000 z nich działa na Magento 2

Czy da się utrzymywać Magento 1?

W przypadku chęci pozostania na Magento 1, to właśnie odpowiedni support sklepu na Magento jest sprawą kluczową dla jego prawidłowego wzrostu. Brak oficjalnych łatek producenta sprawia bowiem, że samodzielnie musimy zadbać o naprawę błędów i załatanie ewentualnych luk, które nie zostały naprawione poprzednimi update’ami.

Stąd też na wagę złota będą odpowiedni specjaliści, którzy znają tę technologię i są w stanie rozwijać są samodzielnie. Zgodnie z naszymi wymaganiami.

Ok, teraz następuje pytanie – co jesteśmy w stanie rozwijać w Magento 1? Jak się okazuje, wiele rozmaitych rzeczy! Mimo upływu lat platforma ta pozwala nam ingerować w wiele elementów wpływających na wydajność, bezpieczeństwo oraz warstwę wizualną sklepu.

Responsywność w Magento 1

Wszystkim, którzy mówią, że Magento 1 jest ograniczone i nie wspiera responsywności chcielibyśmy powiedzieć – Mylicie się! Platforma ta bez najmniejszych problemów radzi sobie z obecnymi standardami responsywności i po podpięciu odpowiednich bibliotek jesteśmy w stanie stworzyć witrynę, która będzie doskonale wyglądać nie tylko na komputerze, ale również urządzeniu mobilnym.

Co więcej, mimo swojej “archaiczności” Magento 1 wciąż jest bardzo wydajne, a co za tym idzie – odpowiednio zoptymalizowany system jest w stanie osiągać w testach szybkości naprawdę dobre wyniki.

PHP w Magento 1

Jak pokazuje praktyka, PHP w Magento 1 da się podnieść do wersji 7.4, a nawet 8.0! Jakie są tego zalety? Po pierwsze – zyskujemy wyższy poziom bezpieczeństwa poprzez usunięcie dziur znajdujących się w poprzednich wersjach kodu. Po drugie – przyspieszamy działanie sklepu, co wpływa na wyższą konwersję. Po trzecie – najnowsza wersja PHP to również konkretne wspomaganie pozycjonowania, co z kolei powoduje, że link do naszego sklepu będzie wyświetlał się przed konkurencją.

Magento 1 a PWA

Magento 1 doskonale współpracuje również z technologią PWA. Jeśli marzy nam się odświeżony design sklepu, który będzie doskonale wyglądał na każdym możliwym urządzeniu (a przy okazji przyniesie ze sobą wiele innych zalet Progressive Web Apps), jesteśmy w stanie wdrożyć to rozwiązanie w naszym biznesie bez potrzeby przeprowadzania kosztownej migracji do Magento 2.

Magento 1 – ile mamy jeszcze czasu?

Wstępne estymacje naszych specjalistów e-commerce pokazują, że Magento 1 mimo braku oficjalnego wsparcia producenta, wciąż jest atrakcyjną platformą oferującą szerokie spektrum możliwości rozwojowych.

Magento 1 przy odpowiednim supporcie jest w stanie działać skutecznie przez kolejne 3-5 lat

Choć nie polecamy jej jako bazy startowej (jeśli dopiero myślimy o wdrożeniu Magento, to najlepiej wykonać już na aktualnej wersji oprogramowania), posiadanie sklepu na Magento 1 nie oznacza, że musimy rezerwować budżet na migrację.

 

Ile kosztuje sklep na Magento? Sprawdź, jakim budżetem musisz dysponować, aby uruchomić sprzedaż online na Magento!

 

Magento 1 przy odpowiednim supporcie jest w stanie działać skutecznie przez kolejne 3-5 lat. W tym czasie z doświadczoną agencją e-commerce jesteśmy w stanie wciąż zabezpieczać tę platformę, a także wdrażać nowe rozwiązania mające na celu przyspieszenie rozwoju i osiągnięcie jeszcze lepszych wyników sprzedażowych.

Jeśli posiadasz sklep na Magento 1, zapraszamy do kontaktu. Chętnie odpowiemy na wszystkie pytania i pokażemy Ci możliwości, jakie wciąż posiada Twoja platforma e-commerce.

 

Maszy pytania dotyczące rozwoju Magento 1? Skorzystaj z niezobowiązującej konsultacji. Kliknij w poniższy link i umów się na rozmowę z naszym specjalistą.

.


.

Zamów bezpłatną konsultację*

.

* Na temat platformy Magento i PimCore oczywiście. Konsultację dedykujemy małym, średnim i dużym firmom, które mają swój sklep internetowy lub system B2B, gdzie generują rocznie minimum 7 mln obrotu. Tam nasze doświadczenie sprawdza się najlepiej.

.

Kliknij w poniższy przycisk i skontaktuj się z jednym z naszych konsultantów e-commerce

.

Krzysztof Abram

DevOps, Architekt IT i właściciel w Gate-Software. Jest przekonany, że proceduralne podejście do rozmów o wdrożeniach, utrzymaniu i rozwoju systemów e-commerce gwarantuje sukces współpracy. Z wykształcenia informatyk ekonomista. W czasie swojej drogi zawodowej zdobył kompetencje administratora systemów serwerowych Linux oraz Windows Server, programowania w C++, PHP, zarządzania projektami w oparciu o metodyki Scrum, ITIL, Agile. W 2008 otworzył firmę programistyczną współpracując głównie na rynki zagraniczne, aby finalnie w 2015 otworzyć agencję e-commerce. W ocenie naszych klientów – prawdopodobnie najlepszą agencję w utrzymaniu i rozwoju systemów e-commerce Magento w Polsce. Razem ze swoim zespołem pomagają zwiększać sprzedaż w sklepach zapewniając stabilne i bezpieczne środowisko platformy e-commerce uzupełniane o najnowsze nowinki technologiczne. E-commerce którym pomaga wygenerowały ponad 1 mld przychodu.

Gate-Software jest zespołem specjalistów e-commerce Magento. Zabezpieczamy ciągłość sprzedaży online w ecommerce poprzez skuteczną opiekę techniczną. Maksymalizujemy potencjał sklepów internetowych poprzez nowoczesne rozwiązania technologiczne.