Opieka techniczna –
sklep internetowy Magento

Support sklepu internetowego Magento zostanie zapewniony przez naszych specjalistów od e-commerce.

Sprzedaż online trwa 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu. Sklep internetowy Magento wymaga odpowiednie opieki technicznej, zwłaszcza podczas szczytów sprzedażowych. Wymaga jej również, gdy musisz zmierzyć się z awarią, którą należy błyskawicznie naprawić.

Opieka nad sklepem internetowym Magento przez zespół naszych programistów gwarantuje, że Twój e-commerce będzie pod stałym nadzorem. Zadbamy o komfort Twoich klientów, bezpieczeństwo przeprowadzanych transakcji oraz szybką naprawę pojawiających się w sklepie błędów. Wszystko po to, aby klienci chętnie wracali do Ciebie po kolejne zakupy. Dzięki umowie SLA, otrzymasz gwarancję wysokiej jakości wykonywanych usług.

support magento

Sklep internetowy Magento – jak wygląda opieka techniczna?

Dbałość o bezpieczeństwo

Ochronimy Twój sklep przed atakami hakerów, zabezpieczymy go na wypadek awarii i zadbamy o bezpieczne przechowywanie wrażliwych danych.

Utrzymanie w przypadku awarii

Zapewnimy ciągłość działania Twojego sklepu. Usterki i awarie usuniemy na bieżąco, a aktualizacje przeprowadzą doświadczeni programiści.

Weekendowe utrzymanie sklepu

Jeśli planujesz weekendową wyprzedaż lub inne działania promocyjne w dni wolne - zapewnimy Ci opiekę w tym czasie, aby awaria nie zakłóciła funkcjonalności Twojego sklepu.

Wsparcie serwerowe

Dbamy o to aby środowisko na serwerze było stabilne i bezawaryjne, a instalacja nowych mechanizmów nie wpływała negatywnie na działanie sklepu.

Ile kosztuje
Support sklepu na Magento?

Utrzymanie sklepu internetowego Magento przez certyfikowanych specjalistów

utrzymanie sklepu internetowego Magento
utrzymanie sklepu internetowego Magento
utrzymanie sklepu internetowego Magento

Z sukcesami prowadzimy support sklepów na Magento u naszych klientów
zapraszamy do sprawdzenia poniższych case studies:

Logo Libet

Support sklepu Magento w firmie produkcyjnej

W ramach opieki technicznej supportujemy sklep internetowy firmy Libet pod adresem e-otoczenie.pl.

https://gate-software.com/wp-content/uploads/2021/02/yes-logo.jpg

Utrzymanie sklepu na Magento dla YES

Współpracując z marką YES świadczymy usługi w zakresie utrzymania i serwisowania sklepu internetowego yes.pl oraz jego innych wersji językowych.

https://gate-software.com/wp-content/uploads/2021/02/koszulkowo-logo.jpg

Obsługa techniczna sklepu Koszulkowo

W ramach naszych działań sprawujemy opiekę nad sklepem Koszulkowo.com dbając, aby działał bezproblemowo i umożliwiał prawidłowe składanie zamówień przez klientów.

Przeczytaj o supporcie Magento
naszym blogu:

Utrzymanie sklepu internetowego sprawia problemy?
Skontaktuj się z nami

Sklep internetowy Magento
utrzymanie krok po kroku

Określenie zadań

Każde zadanie dokładnie omawiamy z klientem. Następnie tworzymy jego opis i kryteria odbioru. Określamy jakie efekty przyniesie realizacja zadania i czekamy na zgodę na jego realizację.

Bezpieczne programowanie

Prace programistyczne rozpoczynamy w tzw. środowisku lokalnym. Oznacza to, że przechowujemy pliki witryny lokalnie (na swoim komputerze), a nie zewnętrznie (np. na serwerach firmy hostingowej). Bazy danych oczyszczamy z danych wrażliwych, tak aby cały proces był w pełni bezpieczny. Tak wykonane zadanie testujemy, a następnie przesyłamy do wdrożenia.

Weryfikacja kodu i logiki zadania

Każde zadanie sprawdza najbardziej doświadczony programista w projekcie. Badana jest czytelność, standaryzacja kodu oraz logika zadania. Następnie zadanie jest wysyłane na serwer testowy.

Wysyłanie zmian na serwer testowy

Po dwóch poziomach testów programistycznych zadania nadszedł czas na aktualizację środowiska o nowo wykonane zadania. Zadania publikujemy w środowisku testowym, gdzie poddajemy je kolejnym testom zanim wyślemy ich status do naszego klienta.

Testowanie funkcji przez dział QA

Na ostatnim etapie testy wykonujemy manualnie. Inżynierzy z działu QA testują nowe aktualizacje, funkcje i mechanizmy w oparciu o kryteria odbioru, które muszą być spełnione w 100%. Dodatkowo działanie zadania dokumentujemy screenami, a nawet filmami pokazującymi działanie mechanizmu.

Przedstawienie raportu

Po przeprowadzeniu licznych testów przygotujemy dla Ciebie raport z przebiegu przeprowadzonych zadań, opisujący ich poszczególne etapy. Poinformujemy cię o wszelkich napotkanych błędach oraz rozwiązaniach, które wdrożyliśmy.

Prezentacja zadania klientowi

Klient sprawdza, czy zadanie które zostało zlecone jest zgodne z ustalonymi kryteriami odbioru. Inżynier z działu Project Management wysyła odpowiednie informacje do klienta i raportuje status zadania w systemie helpdesk. Gdy zadanie spełnia kryteria, wdrażamy je w ustalonym terminie.

Wdrożenie zadania

Ustalamy z klientem cykliczną datę wdrażania zadań. Publikacje odbywają się w cyklach tygodniowych lub dłuższych: od poniedziałku do środowego popołudnia. Po publikacji zadanie sprawdza jedna lub dwie linie wsparcia QA. Weryfikujemy też podstawowy proces składania zamówień na sklepie.
bt_bb_section_top_section_coverage_image
bt_bb_section_bottom_section_coverage_image

Czym jest SLA?

SLA (z ang. Service Level Agreement) to rodzaj umowy, która zapewnia utrzymanie oraz systematyczne poprawianie ustalonego między klientem a usługodawcą poziomu jakości usług. Celem jest udzielenie wsparcia oraz utrzymanie Twojego sklepu, tak aby zapewnić ciągłość oraz wysoką jakość jego działania.

Jakie usługi wchodzą w skład SLA?

 • Możesz zgłaszać błędy w sklepie poprzez dedykowany system rejestracji zgłoszeń – HelpDesk,
 • Będziesz mieć dostęp do specjalistów, którzy rozwiążą błędy w określonym czasie,
 • Umówimy się z Tobą na konsultację z zakresu utrzymania niezawodnej pracy systemu na którym został utworzony Twój sklep,
 • Będziemy monitorować sklep (prowadzamy nadzór nad funkcjonowaniem sklepu, zbieramy statystyki oraz udostępniamy te statystyki dla Ciebie).

O czym warto pamiętać zawierając umowę SLA:

Ciągłość działania Twojego sklepu zostaje zapewniona dzięki trzem parametrom : czasu reakcji, czasu obejścia oraz czasu naprawy.
Czas reakcji to okres, który trwa od momentu zgłoszenia błędu do potwierdzenia zarejestrowania w systemie zgłoszeń (HelpDesk). Czas obejścia to czas potrzebny na przywrócenie działania systemu pomimo braku usunięcia przyczyny awarii.  Natomiast czas naprawy trwa od potwierdzenia zgłoszenia błędu do przywrócenia ciągłości działania, wyłączając czas oczekiwania na odpowiedź użytkownika na zadane pytanie.

Tymczasowe rozwiązanie (WORKAROUND)
Pamiętaj o rozróżnieniu tymczasowego rozwiązania od całkowitej eliminacji błędu. Workaround oznacza przywrócenie poprawnego działania procesu, jednak nie jest całkowitym wyeliminowaniem przyczyny błędu. W ten sposób błąd może pojawić się ponownie. Po rozwiązanie Workaround najczęściej sięgamy podczas awarii, kiedy zależy nam na krótkim czasie naprawy. Mimo tego, pamiętaj, że jest to tylko tymczasowe rozwiązanie. Całkowite wyeliminowanie przyczyny błędu zazwyczaj wiąże się z koniecznością przygotowania, przetestowania i wdrożenia nowej wersji systemu na co potrzeba więcej czasu. Jednak to rozwiązanie zapewnia dłuższy okres poprawnego działania Twojego biznesu.

Utrzymanie sklepu internetowego Magento

Sklep internetowy Magento potrzebuje doświadczonej obsługi technicznej, aby działał bezproblemowo. Magento jest typem otwartego oprogramowania sklepu internetowego. Oznacza to, że oferuje szeroką skalę możliwości. Magento wyposażono w rozbudowane narzędzia do raportowania, analiz, zarządzania produktami, wersję mobilną, system płatności, a także możliwość prowadzenia kilku sklepów w ramach jednego systemu.

Niestety, powyższe udogodnienia wiążą się z trudnością obsługi tego oprogramowania. Jako że utrzymanie sklepu internetowego na Magento nie należy do najłatwiejszych, potrzeba wykwalifikowanych specjalistów, którzy zajmą się wsparciem Twojego sklepu.

Zapewnimy wsparcie techniczne, zabezpieczające ciągłość Twojej sprzedaży online. Nasz zespół programistów będzie na bieżąco rozwiązywał zakłócenia, wpływające na pełną funkcjonalność Twojego sklepu. Dzięki regularnym testom bezpieczeństwa, audytom użyteczności oraz sprawdzaniu najczęstszych ścieżek zakupowych, błędy będą szybko identyfikowane i naprawiane, co będzie się przyczyniać do wzrostu zamówień.

Planując budżet projektu zarezerwuj środki na utrzymanie sklepu internetowego Magento, gdyż profesjonalna pomoc w utrzymaniu biznesu online jest jedynym sposobem, żeby zagwarantować wysoki poziom świadczenia usługi. Cięcie kosztów w tym przypadku nie jest dobrym rozwiązaniem, gdyż może się przyczynić do utraty płynności działania Twojego sklepu, co spowoduje spadek sprzedaży.

Szukasz sprawdzonego partnera technologicznego do supportu sklepu na Magento?

Napisz do mnie, zastanowimy się wspólnie jak rozwinąć Twój biznes
Porozmawiaj ze mną o swoim biznesie
https://gate-software.com/wp-content/uploads/2021/02/krzysztof-abram.jpg

Krzysztof Abram
Client Service Director, CEO
+48 694 946 435
[email protected]

Propozycje reklamowe prosimy składać na:
[email protected]

Chcesz z nami pracować? Wyślij nam CV na:
[email protected]

  https://gate-software.com/wp-content/uploads/2020/11/gate-black_mini.png

  Sprawdź nasze recenzje na Clutch:

  Clutch Gate-Software

  Gate-Software Sp. z o.o.

  ul. Przemysłowa 10
  33-100 Tarnów, Polska

  [email protected]
  +12 378 98 81

  https://gate-software.com/wp-content/uploads/2020/11/soda_logo-e1605877810907.png

  Jesteśmy członkiem SoDA

  https://gate-software.com/wp-content/uploads/2021/03/Adobe_Solution_Partner_Bronze-1.png

  Gate-Software jest zespołem specjalistów e-commerce Magento. Zabezpieczamy ciągłość sprzedaży online w ecommerce poprzez skuteczną opiekę techniczną. Maksymalizujemy potencjał sklepów internetowych poprzez nowoczesne rozwiązania technologiczne.