ZigaForm version 5.9.1

Proszę czekać, trwa ładowanie

 

Migracja Magento – ile kosztuje?

18 maja 2021by Krzysztof Abram

Jeśli Twój sklep internetowy wykorzystuje oprogramowanie Magento 1, z pewnością wiesz że 30 czerwca 2020 roku Adobe oficjalnie zakończyło wsparcie dla niższej wersji, by skupić się na rozwoju Magento 2. Dlatego warto zastanowić się, czy dla Twojego sklepu migracja Magento nie stanie się koniecznością. W dzisiejszym artykule pokazujemy, ile będzie Cię kosztować takie przedsięwzięcie.

Migracja Magento – kiedy warto przejść na Magento 2?

Szybsze przejście na Magento 2 powinieneś rozważyć w sytuacji, gdy nie posiadasz znającego się na rzeczy specjalisty od Magento 1, który pomoże Ci utrzymać platformę. Z racji tego, że Adobe nie będzie już publikować łatek bezpieczeństwa dlatego konieczne jest utrzymanie Magento z partnerem technologicznym do czasu biznesowej zasadności migracji (powinno się to jednak odbyć w okresie nie dłuższym niż 3 lata).

Decydując się na utrzymanie Magento 1 dobrą praktyką będzie podniesienie wersji Magento do najwyższej dostępnej od Magento wersji 1.9. Dzięki temu możesz swój sklep podłączyć do Magento LTS – otwartego projektu Magento 1 tworzonego przez deweloperów mającego na celu przedłużenie żywotności platformy. Fachowe doradztwo z systemem, który nie ma już wsparcia od producenta jest niezwykle ważne. Pozostawiony bez aktualizacji może przynieść straty biznesowe poprzez pojawiające się w nim błędy. Jest również bardziej narażony na ataki botów oraz hakerów służące m.in. kradzieży danych klientów i informacji o transakcjach.

Pozostawienie Magento w wersji 1 i nie powierzenie jej utrzymania specjalistom od zabezpieczenia jest rozwiązaniem lekkomyślnym, obarczonym dużym ryzykiem biznesowym. Dlatego jeśli odsuwasz w czasie decyzje o migracji, powinieneś zapewnić sobie wsparcie fachowców. Oni do czasu aktualizacji Twojego oprogramowania będą pilnować ciągłości oraz bezpieczeństwa sprzedaży w Twoim sklepie.

Drugim ważnym argumentem przemawiającym za wdrożeniem Magento 2, jest innowacja. Jeśli chcesz startować w równym wyścigu z konkurencją o uwagę konsumenta i wyniki sprzedażowe, najnowsza wersja oprogramowania będzie Ci niezbędna. Wszystkie najnowsze rozwiązania wspierające e-commerce będą dostarczane wraz z nowymi łatkami. Usprawnienia czy optymalizacje również dotyczą już tylko wersji najnowszej, dlatego dbając o swoje cele biznesowe – powinieneś zainteresować się migracją jak najszybciej.

Pozostawienie Magento w wersji 1 i nie powierzenie jej utrzymania specjalistom od zabezpieczenia jest rozwiązaniem lekkomyślnym, obarczonym dużym ryzykiem biznesowym.

Zastanawiasz się, jak wygląda migracja Magento? Zapraszamy do artykułu, w którym opisaliśmy cały proces.

Ile będzie Cię kosztować migracja Magento 1 do 2?

To ile finalnie zajmie migracja Magento zależy od kilku czynników, m.in.: wielkości sklepu, ilości treści do migracji, ilości modułów wykorzystanych w sklepie, oraz dostępności tych modułów w wersji na Magento 2. Chcąc przygotować migrację tak by zaczęła na siebie “zarabiać”, należy założyć co najmniej 3 miesiące pracy zespołu po stronie agencji e-commerce. To pozwoli na stworzenie wersji produkcyjnej sklepu, która bez większych błędów będzie mogła być udostępniona kupującym. Pamiętaj jednak, że wspomniane 3 miesiące to dolna granica czasowa dla zespołu projektowego. Kto wchodzi w jego skład?

Jeśli chcesz realizować projekt zgodnie z najnowszymi standardami będziesz potrzebował Project Managera. Zadba on o dopilnowanie spraw organizacyjnych, dokumentacji projektu oraz będzie osobą kontaktową we wszystkich kwestiach związanych z projektem migracji.

Oprócz PM-a w zespole powinno znaleźć się co najmniej dwóch deweloperów specjalizujących się w backendzie, jeden frontendowiec zajmujący się dostosowaniem szablonu graficznego oraz tester odpowiedzialny za wychwycenie wszystkich ewentualnych błędów.

migracja magento koszty

Wycena projektu

W większości przypadków wycena projektów IT zależna jest od ilości wypracowanych roboczogodzin. Cena rynkowa takiej godziny wacha się od 170 do 250 zł netto.

Przy wyżej wspomnianym wcześniej doświadczonym teamie, zamknięcie projektu migracji zajmuje około 3 miesięcy. Warto podkreślić, że nie będzie to w 100% o wersja sprawna sprzedażowo i funkcjonalnie. Migrowany sklep będzie wymagał kolejnych usprawnień, aby pokazać pełnię swoich możliwości.

Miesiąc prac przy projekcie migracji, waha się od 800 do 900 roboczogodzin. Przyjmując wersję dla 800 roboczogodzin miesięcznie otrzymujemy: 

  • miesięczny koszt na poziomie 136 000 – 200 000 zł netto,
  • całkowity koszt projektu na poziomie: 408 000 – 600 000 zł netto.

W przypadku estymacji czasu pracy na 900 roboczogodzin miesięcznie, koszt migracji sklepu Magento 1 na Magento 2 wynosi:

  • miesięcznie: 153 000 – 225 000 zł netto,
  • całościowo: 459 000 – 675 000 zł netto.

Pamiętaj o tym, że kwota jest uśredniona dla całego zespołu i zakłada tylko 3 miesiące prac.  Jeśli w tym momencie wiesz, że Ty ani Twój biznes nie jesteście gotowi na migrację, warto przemyśleć utrzymanie Magento 1.

 

Zastanawiasz się, ile będzie kosztowała migracja do Magneto 2 dla Twojego sklepu? Zapisz się na darmową konsultację i porozmawiaj z naszymi specjalistami e-commerce.

.


.

Zamów bezpłatną konsultację

.

Z nami rozwój Twojego biznesu nabierze tempa! Zapraszamy do kontaktu średnie i duże firmy generujące min. 7 mln PLN obrotu rocznie – tam nasza ekspertyza sprawdza się najlepiej.

.

Kliknij w poniższy przycisk i skontaktuj się z jednym z naszych konsultantów e-commerce

.

Gate-Software jest zespołem specjalistów e-commerce Magento. Zabezpieczamy ciągłość sprzedaży online w ecommerce poprzez skuteczną opiekę techniczną. Maksymalizujemy potencjał sklepów internetowych poprzez nowoczesne rozwiązania technologiczne.