ZigaForm version 5.9.1

Proszę czekać, trwa ładowanie

 

Współpraca z agencją e-commerce – 6, 12, 24 miesiące później

2 marca 2022by Krzysztof Abram

Długofalowa współpraca w biznesie jest jak najbardziej możliwa. Nawet w sytuacji, w której mówimy o współpracy przy utrzymaniu Twojego sklepu internetowego. Co agencja e-commerce może dla Ciebie zrobić 6, 12 i 24 miesiące po rozpoczęciu współpracy?

Ile trwa współpraca z agencją e-commerce?

Umowa jest podpisana, warunki uzgodnione, pora rozpocząć współpracę z agencją e-commerce. W tym momencie z pewnością Twoja lista zadań do zlecenia nowemu partnerowi technologicznemu zawiera mnóstwo pozycji. Czy tak samo rozbudowana będzie również za pół roku, rok czy za dwa lata?

Wielu E-commerce Managerów obawia się, że współpraca z agencją w ramach supportu sklepu internetowego jest ograniczona czasowo. Uważają wręcz, że po 6-12 miesiącach wszystko, co sobie założyli, zostanie wykonane i budżet na pakiet utrzymaniowy będzie niepotrzebnie “przepalany”.

Czy to prawda? Otóż, bazując na naszym dotychczasowym doświadczeniu, możemy z całą pewnością stwierdzić, że… nie. Możliwości współpracy między agencją e-commerce, a Twoim sklepem internetowym są znacznie większe i zazwyczaj nie mają jasno określonej daty końcowej. Zwłaszcza, gdy wybierzesz sprawdzoną, doświadczoną agencję e-commerce, która jest w stanie nie tylko wykonać powierzone przez Ciebie zadania, ale również samodzielnie zaproponować rozwiązania rozwojowe dla Twojego sklepu.

Nawiązanie współpracy z odpowiednim partnerem technologicznym jest trochę jak znalezienie odpowiedniego partnera w życiu – razem jesteście w stanie stworzyć związek, który obydwu stronom przyniesie wymierne korzyści.

Jak to wygląda w praktyce? W dalszej części artykułu dowiesz się, jak rozwija się przykładowa współpraca na linii agencja e-commerce – klient w ramach supportu sklepu internetowego.

Pierwsze 6 miesięcy

Początek współpracy jest jak początek związku. Występuje tu wzajemna fascynacja i mnóstwo dobrych chęci do budowania wspólnej, szczęśliwej przyszłości. Wtedy też dzieje się relatywnie najwięcej.

Pierwsze pół roku upływa zazwyczaj na:

 • przejściu tzw. setupu projektu, czyli uzyskaniu przez agencję wszystkich potrzebnych dostępów do sklepowych narzędzi, inwentaryzacji aktualnego stanu oraz audycie wszystkich kluczowych do działania elementów. Te zadania trwają zwykle ok. 1 miesiąca, po czym następuje…
 • … przejście do konkretnych działań supportowo-rozwojowych. W ramach regularnych spotkań z Project Managerami ustalane są wszystkie cele, kolejność prac oraz dokładne rozpisanie wszystkich działań.

Świętujemy rocznicę!

12 miesięcy po rozpoczęciu działań z agencją e-commerce współpraca, podobnie jak związek, przechodzi w fazę stabilizacji. Zazwyczaj obie strony wiedzą już o sobie wystarczająco wiele, aby skutecznie i jasno się komunikować. W tym czasie również część zadań rozwojowych została przetestowana.

Agencja zajmuje się więc:

 • regularnym serwisowaniem sklepu oraz utrzymaniem ciągłości sprzedaży,
 • naprawą pojawiających się w międzyczasie błędów utrudniających klientom dokonywanie zakupów,
 • aktualizacją modułów, silnika Magento oraz innych narzędzi, które tworzą pełny ekosystem sprzedażowy,
 • rozwojem kolejnych funkcji sklepowych oraz planowanych dodatków.

W ciągu pierwszych 12 miesięcy bardzo często Twoja lista zmian przygotowana na początek współpracy jest już na wyczerpaniu. Tutaj też pojawia się problem zasadności dalszej współpracy z agencją e-commerce – nie widzisz potrzeby angażowania ich na taką ilość godzin, jak do tej pory.

Jesteś obecnie w takiej sytuacji? Cóż, to oznacza, że prawdopodobnie znalazłeś nieodpowiedniego partnera technologicznego. Dobra agencja e-commerce to nie tylko firma, która zajmie się wsparciem technicznym Twojego sklepu. To również zespół specjalistów znający rynek e-commerce od podszewki i posiadający mnóstwo pomysłów na dalszy rozwój Twojej sprzedaży.

(Czy agencja, z którą współpracujesz, jest dla Ciebie odpowiednia? Teraz możesz to sprawdzić biorąc udział w szybkim teście opublikowanym na naszym blogu)

2 lata związku z agencją e-commerce

Budowanie długotrwałego związku z agencją e-commerce jest jak najbardziej możliwe. Kluczem do sukcesu, podobnie jak w przypadku związków w prywatnym życiu, jest znalezienie kogoś, kto chce dawać też coś od siebie. W przypadku agencji e-commerce będzie to m.in. inicjatywa w proponowaniu kolejnych ścieżek rozwojowych dla Twojego sklepu.

Mogą to być m.in.:

 • nowe funkcje, które dadzą Twoim klientom większą wygodę i bezpieczeństwo w czasie dokonywania zakupów,
 • regularna aktualizacja platformy Magento w sposób zapewniający pełne bezpieczeństwo, w tym również aktualizacja Magento 1 (nawet do 5 dodatkowych lat!),
 • optymalizacja szybkości działania sklepu, aby strony produktowe i checkout wczytywały się jeszcze szybciej, a co za tym idzie – klienci mogli szybciej dokonywać transakcji w Twoim sklepie,
 • wdrażanie nowych technologii wpływających na usprawnienia sprzedażowe (m.in. PWA, PIM),
 • działania UX jeszcze lepiej dopasowujące sklep do wymagań użytkowników.

Współpraca z agencją e-commerce to długotrwały związek, który warto budować na solidnych fundamentach

Jakiekolwiek cele biznesowe wyznaczysz w swoim sklepie, pamiętaj, że znacznie łatwiej będzie je osiągnąć z odpowiednim partnerem technologicznym. Zwłaszcza tym, dla którego słowo “współpraca” zawsze ma dodatkową frazę – “długofalowa”.

Wybierając agencję e-commerce posiadającą doświadczenie na rynku zapewnisz swojemu biznesowi nie tylko odpowiednią wiedzę i umiejętności technologiczne, ale również know-how niezbędne do prawidłowego, stabilnego rozwoju.

 

Szukasz sprawdzonego partnera technologicznego, który rozwinie Twój sklep? Zapisz się na darmowe konsultacje i sprawdź, co możemy dla Ciebie zrobić!

.


.

Zamów bezpłatną konsultację

.

Z nami rozwój Twojego biznesu nabierze tempa! Zapraszamy do kontaktu średnie i duże firmy generujące min. 7 mln PLN obrotu rocznie – tam nasza ekspertyza sprawdza się najlepiej.

.

Kliknij w poniższy przycisk i skontaktuj się z jednym z naszych konsultantów e-commerce

.

Gate-Software jest zespołem specjalistów e-commerce Magento. Zabezpieczamy ciągłość sprzedaży online w ecommerce poprzez skuteczną opiekę techniczną. Maksymalizujemy potencjał sklepów internetowych poprzez nowoczesne rozwiązania technologiczne.