ZigaForm version 5.9.1

Proszę czekać, trwa ładowanie

 

Współpraca z agencją e-commerce – co się dzieje z moim zadaniem, gdy trafia do agencji?

23 grudnia 2020by Krzysztof Abram

Współpraca z agencją e-commerce jest ważnym elementem wpływającym na poprawę wyników w sklepie internetowym. Jednym z elementów tej współpracy jest zlecanie agencji wykonania konkretnych zadań programistycznych. Przekazujesz swoje wymagania agencji i… tak naprawdę nie wiesz co się z nim dzieje do momentu, gdy ta nie wróci z odpowiedzią. Z tego powodu postanowiliśmy pokazać Ci jak cały proces pracy nad zadaniem wygląda w Gate-Software.

Współpraca z agencją e-commerce – jak agencja reaguje na Twoje zlecenie?

Masz pomysł na usprawnienie działania Twojego sklepu? Świetnie, agencja chętnie wdroży go w życie! Nim to jednak nastąpi, pomysł przechodzi przez kilka niezbędnych etapów.

Etap 0: opisanie zadania

Za ten krok odpowiadasz osobiście. Twoim celem jest takie sprecyzowanie zadania, aby agencja e-commerce nie miała problemów z jego poprawnym zinterpretowaniem. Jeśli nie wiesz, jak to zrobić, w poniższym artykule zawarliśmy wszystkie niezbędne informacje:
Przeczytaj: Współpraca z agencją e-commerce – jak dobrze delegować zadania?

Etap 1: omówienie zadania

Project Manager ze strony agencji e-commerce umawia się z Tobą na rozmowę, w czasie której dopytuje o ewentualne szczegóły, określa plan realizacji oraz kryteria odbioru. W czasie trwania tej rozmowy warto dokładnie opowiedzieć o spodziewanych przez Ciebie efektach, co znacznie ułatwi proces planowania i zapewni możliwość wykonania zadania zgodnie z Twoimi zamierzeniami.

W czasie rozmowy ustalicie również prawdopodobne koszty przedsięwzięcia oraz harmonogram pracy.

Etap 2: prace programistyczne

Gdy wszystkie szczegóły zadania zostaną już ustalone i agencja otrzyma zielone światło do działania, rozpoczyna się etap prac programistycznych.

Odbywają się one w tzw. środowisku lokalnym – developerzy tworzą kopię sklepu na swoich komputerach i pracują właśnie na niej. Aby zachować maksymalny poziom bezpieczeństwa, baza danych oczyszczana jest z wszelkich wrażliwych informacji.

Etap 3: weryfikacja kodu i logiki zadania

Gdy kod jest już gotowy, następuje jego pierwsza weryfikacja. Dokonuje jej najbardziej doświadczony programista w projekcie. Bada, czy kod spełnia standardy, jest czytelny i napisany zgodnie z wytycznymi zadania. W tym kroku wprowadzane są również pierwsze poprawki mające na celu usunięcie wykrytych przez programistę błędów.

Etap 4: testy na stagingu

Gdy kod przejdzie weryfikację, aktualizacja wysyłana jest na staging (nie wiesz, czym jest staging? Sprawdź nasz stale rozbudowywany Słowniczek E-commerce Managera!). Tam do akcji wkracza zespół Quality Assurance, którego zadaniem jest sprawdzenie, czy wszystko działa jak należy. W przypadku wykrycia niezgodności, raportowane są one do developerów w celu ich jak najszybszego usunięcia.

Szereg testów przeprowadzanych przez dział QA ma na celu wyeliminowanie wszelkich błędów, jakie mogłyby pojawić się w sklepie. Podczas trwania testów, dział QA sprawdza nie tylko funkcjonalność samej aktualizacji, ale również jej wpływ na resztę modułów działających w sklepie.

Wyniki testów otrzymujesz w formie raportu wyszczególniającego wszystkie problemy oraz naprawy dokonywane na tym etapie.

Etap 5: testy po stronie klienta

Gdy testerzy zakończą swoją pracę, otrzymujesz możliwość samodzielnego przyjrzenia się działaniu nowych funkcji na serwerze testowym. W tym etapie masz również możliwość zgłoszenia swoich uwag dotyczących poprawności wykonywanego przez agencję zadania.

W przypadku Gate-Software, uwagi zgłaszać możesz przez system Helpdesk, który pozwala śledzić status każdego ze zgłoszeń.

Krok 6: wdrożenie zadania

Przejście do tego kroku oznacza, że wszystkie poprzednie zakończyły się sukcesem i aktualizacja kodu gotowa jest do wdrożenia.

Nad wdrożeniem w Twoim sklepie czuwa zespół programistów oraz dział QA, który bezpośrednio po deploymencie przeprowadzi weryfikację poprawności jej działania na serwerze produkcyjnym.

Jeśli wszystko jest w 100% zgodne z założeniami, zadanie uznaje się za zakończone a Ty możesz cieszyć się z nowej funkcji w sklepie. I planować kolejne, które jeszcze skuteczniej zachęcą użytkowników do złożenia u Ciebie zamówienia.

Jasna współpraca z agencją e-commerce kluczem do sukcesu

Współpraca z agencją e-commerce posiada wiele zalet. Daje dostęp do specjalistów, dzięki którym możesz rozwijać funkcjonalność sklepu. Zapewnia bezpieczeństwo dzięki stałej opiece technicznej. Pozwala komfortowo rozwijać sprzedaż poprzez możliwość skonsultowania się z pracującymi dla niej specjalistami.

Znając proces, przez który przechodzi Twoje zadanie, wiesz dokładnie w jaki sposób wdrażane są wszystkie planowane przez Ciebie zmiany. Dzięki temu możesz dokładniej kontrolować harmonogram prac oraz przeznaczony na nie budżet.

 

Szukasz sposobu na zwiększenie sprzedaży w swoim sklepie?
Umów się na darmową konsultację i sprawdź, co możemy dla Ciebie zrobić!

.


.

Zamów bezpłatną konsultację

.

Z nami rozwój Twojego biznesu nabierze tempa! Zapraszamy do kontaktu średnie i duże firmy generujące min. 7 mln PLN obrotu rocznie – tam nasza ekspertyza sprawdza się najlepiej.

.

Kliknij w poniższy przycisk i skontaktuj się z jednym z naszych konsultantów e-commerce

.

Gate-Software jest zespołem specjalistów e-commerce Magento. Zabezpieczamy ciągłość sprzedaży online w ecommerce poprzez skuteczną opiekę techniczną. Maksymalizujemy potencjał sklepów internetowych poprzez nowoczesne rozwiązania technologiczne.