Posiadanie sklepu internetowego niesie za sobą wiele korzyści. Musimy pamiętać o tym, aby dbać o nasz sklep internetowy, ponieważ jest on wizytówką firmy i zarazem wielką szansą na to aby pozyskiwać nowych klientów. W dzisiejszych czasach handel tradycyjny odgrywa coraz mniejszą rolę, ludzie wybierają zakupy online. Dlaczego? Odpowiedź jest bardzo prosta: wygodna i oszczędność czasu!
Jak wykorzystać ciągle rosnący trend na zakupy online? Jak zwiększyć ilość zamówień w sklepie? Poniższy artykuł przedstawi 3 sposoby na to jak zwiększyć sprzedaż w sklepie internetowym.

 

Zapytaj o odczucia klienta

Indywidualne podejście do klienta jest bardzo istotne w dzisiejszym świecie sprzedaży. Dlaczego więc nie zapytać o odczucia i doświadczenia jakie ma klient współpracujący z naszą firmą? Jakakolwiek odpowiedź klienta nas usatysfakcjonuje. Odpowiedź negatywna  pozwoli rozwinąć się firmie i dowiedzieć nad jakimi aspektami trzeba jeszcze popracować, zaś pozytywna pozwoli nam pozyskać nowych klientów i utwierdzić w przekonaniu, że jesteśmy na dobrej drodze do osiągnięcia zamierzonego celu.

 

Pozycjonowanie

Jest to jedna z droższych opcji, lecz gra jest warta świeczki  Pozycjonowanie polega na zwiększeniu widoczności naszej strony internetowej w wyszukiwania wyszukiwania. Wpisując dowolne hasło w Google otrzymujemy masę różnych stron internetowych, które według wyszukiwarki najlepiej pasują do wpisanego przez nas hasła. Na samym szczycie tej listy znajdują się strony pozycjonowane. Dzięki tej metodzie zyskujemy wzrost ruchu na sklepie internetowym, zwiększenie zaufania do naszej marki, możliwość lepszego poznania klienta czy rozwój biznesu.

Newsletter

To najlepszy sposób na zaprezentowanie klientowi swoich najnowszych produktów i tym samym zachęcenie go do zakupu. Jedyne czego potrzebujemy to adres mailowy klienta. Dzięki newsletterowi nie tylko zwiększymy ruch na naszej witrynie sklepowej  ale również polepszymy relacje z klientami.

 

W świecie pełnym konkurencji opisane powyżej metody pokazują jak zwiększyć sprzedaż w sklepie internetowym. Pozwolą one na odróżnienie się od pozostałych firm z branży. Postaraj się wykorzystać te sposoby, a sam przekonasz się jak szybko poprawi się sytuacja Twojej firmy.

 

Jeśli zaczynasz swoją przygodę z Magento i szukasz rzetelnego partnera, który umożliwi Ci stały rozwój sklepu, napisz do nas.

 

Źródło:

https://baymard.com/blog/order-confirmation-page

https://baymard.com/blog/simplifying-sign-up