Sklep internetowy Magento jest jedną z najpopularniejszych platform do rozpoczęcia sprzedaży w internecie. Z tego powodu nasza agencja ecommerce wyspecjalizowała się w tej konkretnej technologii, aby zapewnić klientom wysokiej jakości narzędzie do rozwoju sprzedaży w sieci. W poniższym artykule pokazujemy, w jaki sposób tworzymy sklepy internetowe w oparciu o silnik Magento.

Jak tworzymy sklep internetowy Magento?

Firma Gate-Software prężnie tworzy sklep internetowy Magento dostosowany do każdego segmentu rynku. Do tej pory mieliśmy okazję współpracować z klientami z wielu branż, m.in. odzieżowej, obuwniczej, produkcyjnej, drukarskiej i motoryzacyjnej. Dzięki wieloletniemu doświadczeniu w tworzeniu platform e-commerce, jesteśmy w stanie stworzyć sklep spełniający wszystkie pokładane w nim nadzieje. Nasi klienci otrzymują sklep zoptymalizowany pod SEO, posiadający atrakcyjną szatę graficzną a także dający użytkownikom możliwość przeprowadzenia łatwego procesu zakupowego.

W jaki sposób budujemy sklepy dla naszych klientów? Cały proces dzieli się na kilka kroków:

Analiza przedwrożeniowa

Na tym kroku omawiamy wraz z klientem zakres prac. Poznajemy jego oczekiwania i na ich podstawie ustalamy cele konieczne do osiągnięcia.

Ustalenie harmonogramu prac

Gdy wiemy, jakie stoi przed nami zadanie – kolejnym krokiem jest rozplanowanie wszystkich prac z nim związanych. W tym celu tworzymy harmonogram, który zapewni klientowi wgląd w aktualny status projektu, a nam pozwoli sprawniej planować kolejne posunięcia na drodze do wspólnego sukcesu.

Stworzenie specyfikacji

Trzecim krokiem, jaki podejmujemy w Gate Software jest przygotowanie szczegółowej specyfikacji projektu, na podstawie której nasz zespół developerów będzie wdrażał w dalszych krokach wymagane przez klienta rozwiązania.

Propozycje rozwiązań

Na podstawie wiedzy zgromadzonej w poprzednich krokach prezentujemy klientowi nasze propozycje rozwiązań zgodne z wytyczonymi na samym początku celami. To już ostatni krok przed rozpoczęciem wdrożenia.

Wdrożenie

To najdłuższy, ale również najbardziej ekscytujący dla nas krok. Tutaj właśnie odbywa się całość prac nad sklepem, konfiguracji serwerów, dodania modułów, tworzenia szaty graficznej oraz testów. Etap ten kończy się wraz z momentem, gdy gotowy i w pełni funkcjonalny sklep rozpoczyna swoją drogę ku staniu się perłą światowego rynku ecommerce.

Dalszy rozwój i utrzymanie sklepu

Choć sklep już działa i sprzedaje, nie oznacza to wcale końca naszej pracy! W gate Software stawiamy na długotrwałą współpracę z naszymi klientami, dlatego oferujemy im dalszy rozwój strony zgodny ze stawianymi im celami biznesowymi. Nie bez znaczenia jest również opieka techniczna nad sklepem, dzięki czemu klienci wiedzą, że ciągłość sprzedaży w ich biznesach zostaje zachowana.

Jak tworzymy sklep internetowy Magento – co jeszcze oferujemy?

Na tym nie kończą się nasze możliwości. Dzięki wieloletniemu doświadczeniu zdobywanemu przy wymagających projektach ecommerce posiadamy odpowiednią wiedzę, którą chętnie przekazujemy naszym kolejnym klientom.

Doradzamy jak rozwinąć sklep, żeby osiągnąć na nim wysokie zyski i zwiększyć wartość średniego zamówienia oraz konwersji ze sprzedaży. Dzięki naszej szerokiej sieci partnerów, jesteśmy także w stanie zaproponować, gdzie prowadzić późniejsze działania marketingowe na sklepie Magento, od pozycjonowania po performance marketing.

 

Jeśli potrzebujesz doradztwa odnośnie sklepu na Magento oraz sprzedaży internetowej, to nie wahaj się z nami skontaktować.