ZigaForm version 5.9.1

Proszę czekać, trwa ładowanie

 

Magento czy PrestaShop – który sklep wybrać? - porównanie

22 sierpnia 2017by admin0

Słowem wstępu

Pisząc ten artykuł mam w głowie kilka ostatnich miesięcy, kiedy to otrzymałem wiele zapytań „Dlaczego Magento a nie PrestaShop?” niż kiedykolwiek wcześniej. Rynek e-commerce w Polsce rośnie i coraz więcej osób widzi w Magento drogę naprzód. Jednak klient szuka także innych wejść w świat handlu online, m.in. poprzez PrestaShop. Mimo że sami zajmujemy się wdrożeniami Magento i można mi zarzucić brak obiektywizmu, postaram się odpowiedzieć na pytanie co wybrać – Magento czy PrestaShop? Poniższe  porównanie Magento i PrestaShop utworzyłem, biorąc pod uwagę kwestie, które poruszyli nasi klienci w pracy z Gate-Software. Nie przeciągając dłużej, zapraszam do tego krótkiego porównania.

PrestaShop

Dla kogo
Małe sklepy, które nie planują dużego rozrostu w krótkim czasie (tylko powstaje pytanie, dlaczego nie chcecie się rozrastać?)

Elastyczność i rozbudowy
PrestaShop jest mniej elastyczny niż Magento, dlatego trudniej jest rozbudować niektóre funkcjonalności.

Panel administratora
Panel administratora w PrestaShop jest przejrzysty i łatwy w obsłudze.

Ilość funkcji
PrestaShop posiada mniej funkcji dostępnych w standardzie sklepu niż Magento.

System rabatowy dla klientów
W PrestaShop występuje dużo darmowych i płatnych modułów do zaawansowanego rabatowania klientów. Funkcje rabatów w standardzie są porównywalne do Magento.

Ostrzegamy przed
PrestaShop posiada problemy z kompatybilnością. Jest także silnikiem, który ciężko rozwijać, gdyż nie można go przyspieszyć wydajnościowo. Klienci często są zmuszani do wykupu serwerów z większymi zasobami, żeby ostatecznie zmienić sklep na inną platformę.

Cena
PrestaShop jest oprogramowaniem na licencji open source, czyli jest darmowy. Trzeba wziąć pod uwagę koszt budowy sklepu, którym może się zająć zaprzyjaźniona firma lub programista. Ten koszt jest mniejszy niż postawienie sklepu na Magento.

Magento

Dla kogo
Małe sklepy nastawione na rozwój, średnie i duże przedsiębiorstwa szukające wielu opcji na dostosowanie sklepu do swoich klientów, duże hurtownie i firmy B2B potrzebujące szybkiej platformy do handlu między biznesami.

Elastyczność i rozbudowy
Magento jest obecnie najbardziej elastycznym silnikiem sklepu internetowego. Mimo że do rozbudów przyda się nam doświadczony programista, to opcje które daje nam ta platforma są praktycznie nieograniczone.

Panel administratora
W Magento panel jest bardziej rozbudowy i złożony niż panel administratora w PrestaShop. Nie oznacza to jednak, że nie będziemy w stanie go obsłużyć, istnieje wiele darmowych samouczków i instrukcji, które wprowadzą nas w funkcje panelu i pomogą nam z niego korzystać.

Ilość funkcji
Magento posiada więcej funkcji dostępnych w standardzie niż PrestaShop.

System rabatowy dla klientów:
Funkcje w standardzie są porównywalne z PrestaShop, jednak istnieje dużo zaawansowanych modułów, które mogą przenieść rabatowanie klientów w zupełnie inny wymiar i dać rozbudowane opcje na ściąganie klientów tą metodą.

Ostrzegamy przed
Modyfikacje i rozbudowy modułów w Magento muszą być wykonywane przez doświadczonego dewelopera lub zespół, mniej doświadczony programista może sobie nie dać rady z poprawnym działaniem sklepu. Dodatkowo, żeby sklep działał szybko, należy mieć dobre zaplecze serwerowe.

Cena
Magento jest także dostępne na darmowej licencji open source, ale musimy zapłacić firmie wdrażającej sklep. Budowa sklepu na Magento jest droższa niż sklep na PrestaShop.

Magento vs Prestashop?

Powyższe porównanie pokazuje, że obie platformy mają swoje plusy i minusy. Każda osoba lub firma, która stawia sobie pytanie, którą platformę wybrać dla ich sklepu, musi pomyśleć o celu, jaki chce osiągnąć. Celując w mały sklep na PrestaShop, którego nie chcemy rozbudowywać, trzeba się zastanowić, czy w ogóle opłaca się nam mieć sklep internetowy i dlaczego nie widzimy sensu powiększania naszej firmy. Jeśli celem jest budowa sklepu, który da nam najlepsze opcje na rozwój, rozbudowę firmy i wyjście ze sprzedażą do sektora B2B lub za granicę, odpowiedź jest prosta – Magento najlepiej nam w tym pomoże.

Czy zgadzacie się ze mną? Z którą platformą macie najlepsze przejścia, jeśli chodzi o sklepy internetowe? Czego brakuje w Waszych sklepach i które funkcje chcecie rozwinąć? Zapraszam do dyskusji.

 

Jeśli dalej nie wiesz, która platforma będzie dla Ciebie odpowiednia, napisz do nas.


.


.

Zamów bezpłatną konsultację

.

Z nami rozwój Twojego biznesu nabierze tempa! Zapraszamy do kontaktu średnie i duże firmy generujące min. 7 mln PLN obrotu rocznie – tam nasza ekspertyza sprawdza się najlepiej.

.

Kliknij w poniższy przycisk i skontaktuj się z jednym z naszych konsultantów e-commerce

.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Gate-Software jest zespołem specjalistów e-commerce Magento. Zabezpieczamy ciągłość sprzedaży online w ecommerce poprzez skuteczną opiekę techniczną. Maksymalizujemy potencjał sklepów internetowych poprzez nowoczesne rozwiązania technologiczne.