ZigaForm version 5.9.1

Proszę czekać, trwa ładowanie

 

Migracja do Magento 2 - jak się do niej przygotować?

4 stycznia 2018by admin0

Coraz więcej właścicieli sklepów zbudowanych na platformie Magento 1 decyduje się na migrację do najnowszej wersji Magento 2. Część z nich przekonuje dużo większa wydajność aktualniejszego systemu połączona z nowym ulepszonym i bardziej intuicyjnym interfejsem. Dla innych priorytetem jest wyższy poziom bezpieczeństwa związany z łatwiejszym instalowaniem i testowaniem łatek bezpieczeństwa. Migracja do Magento 2 może również spowodować sprawniejsze i bardziej intuicyjne zarządzanie sklepem dzięki nowościom w panelu administracyjnym. Zanim jednak przystąpimy do aktualizacji platformy Magento, trzeba zwrócić uwagę na kilka czynności, które wpłyną na sukces planowanego wdrożenia.

Krok pierwszy – Audyt i analiza danych

Migracja do Magento 2 jest dobrym momentem, żeby podsumować dotychczasową pracę i zastanowić się nad nową strategią działań. Na początku przeanalizuj, co zostało do tej pory zainstalowano i wdrożono w sklepie. Czy funkcjonalności działają tak jak powinny? Czy wszystkie są używane i potrzebne w naszym biznesie? Może zauważamy brak rozwiązań, które mogłyby wpływać na podniesienie sprzedaży na naszym sklepie internetowym?
W tym miejscu można dodatkowo przyjrzeć się danym zebranym przez systemy mierzące ruch na platformie, takie jak np. Google Analytics, które dają realną wiedzę dotyczącą konwersji z urządzeń mobilnych czy statystyki związane z współczynnikiem odrzuceń (bounce rate). Będą one niezbędne nie tylko przy wyborze funkcji służących zatrzymaniu klientów w sklepie ale również ułatwią dobór serwera optymalnego pod kątem przyszłego ruchu.

Zalety przeprowadzonej analizy

Taka pierwsza wstępna analiza pomoże wyciągnąć wnioski z dotychczasowego funkcjonowania naszego biznesu i ułatwi ustalenie priorytetów przy aktualizacji do środowiska Magento 2. Da także całościowy obraz sytuacji sklepu, zarówno jego mocnych jak i słabych stron. Pozwoli to wraz z wybraną agencją Magento przygotować plan wszystkich działań potrzebnych przy nowej wersji platformy. Jest to również dobry moment, aby przeprojektować lub odświeżyć szatę graficzną, czy dostosować sklep pod nowe trendy.

Krok drugi – Wtyczki i dodatki

Kiedy już zostanie ustalony przyszły wygląd i funkcje platformy, przychodzi czas na wybór rozszerzeń i wtyczek dostarczanych przez zewnętrznych partnerów Magento. Nie wszystkie rozwiązania techniczne będą dobrze współpracować z naszym sklepem. Czasem może zdarzyć się, że wybrany dodatek po instalacji nie działa wcale lub wręcz generuje kolejne błędy, nie zgrywając się z innymi wtyczkami. Ważne jest więc, aby wcześniej zorientować się w rynku dostawców i określić, które rozszerzenia najlepiej współgrają z całością platformy.
Najlepiej jednak te działania zlecić doświadczonej agencji Magento, która dobierze odpowiednie rozwiązania.  Taka firma zweryfikuje wcześniej jakość i kompatybilność wtyczki, dokona testów po instalacji oraz upewni się, że żadne rozszerzenie nie będzie generować problemów.

Krok trzeci – Deadline projektu

Struktura Magento 2 znacznie różni się od poprzednich wersji. Z jednej strony wprowadza większą przejrzystość, ale z drugiej utrudnia migrację danych i gotowych szablonów. Wiąże się to z dodatkową pracą, jaką trzeba włożyć w proces techniczny, a co za tym idzie z wyższymi kosztami. Najbardziej pracochłonne są działania związane z front endem (wdrożenie grafiki, rozmieszczenie elementów itp.) oraz prace dotyczące integracji z systemami zewnętrznymi, np. ERP lub CRM.
Ostatnim krokiem przygotowującym na migrację do Magento 2 jest ustalenie daty na uruchomienie nowej platformy. Ze względu na powyższe czynniki czas prac aktualizacyjnych przy bardziej zaawansowanych platformach może wynieść nawet do kilku miesięcy. Znając wcześniej ilość niezbędnych prac, łatwiej jest oszacować taki termin rozpoczęcia aktualizacji Magento, aby uruchomienie nowego sklepu wypadło w spokojnym okresie. Takie rozwiązanie da czas na ewentualne drobne poprawki i pozwoli dokładniej przygotować odnowiony sklep przed sezonem większego ruchu.

Migracja do Magento 2 – podsumowanie

Migracja sklepu internetowego do Magento 2 zdecydowanie nie jest zadaniem łatwym. Wiele firm specjalizujących się w Magento ma jeszcze niewielkie doświadczenie z najnowszym środowiskiem programistycznym. Dlatego też wybranie odpowiedniej agencji specjalizującej się w Magento jest sprawą kluczową przy takiej aktualizacji. Najbezpieczniej jest zatrudnić fachowców, którzy mieli już do czynienia z Magento 2. Poprowadzą oni wszystkie techniczne prace oraz dostosują działania programistyczne pod strategię biznesową dla sklepu.

Jeżeli masz dodatkowe pytania dotyczące przygotowań związanych z migracją do Magento 2, napisz do nas.

Źródło:

Migrating to Magento 2: What to Know Before You Begin


.


.

Zamów bezpłatną konsultację

.

Z nami rozwój Twojego biznesu nabierze tempa! Zapraszamy do kontaktu średnie i duże firmy generujące min. 7 mln PLN obrotu rocznie – tam nasza ekspertyza sprawdza się najlepiej.

.

Kliknij w poniższy przycisk i skontaktuj się z jednym z naszych konsultantów e-commerce

.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Gate-Software jest zespołem specjalistów e-commerce Magento. Zabezpieczamy ciągłość sprzedaży online w ecommerce poprzez skuteczną opiekę techniczną. Maksymalizujemy potencjał sklepów internetowych poprzez nowoczesne rozwiązania technologiczne.