ZigaForm version 5.9.1

Proszę czekać, trwa ładowanie

 

Magento 2.4 jakie usprawnienia dla eCommerce %

3 sierpnia 2020by marketing

Pojawiła się aktualizacja Magento 2.4. Jakie zmiany przyniosła nowa aktualizacja? Oczywiście usprawniono niektóre funkcjonalności, a także powstały nowe łatki bezpieczeństwa. Szczegółowy opis prezentujemy poniżej. 

Support nowszych wersji 

Pierwszą zmiana jest oficjalne wsparcie technologii PHP 7.4. Oznacza to, że PHP w wersji 7.1 i 7.2 będzie przestarzałe. Jeśli chodzi o wersję PHP 7.3 – możesz zainstalować Magento 2.4, jednakże nie rekomendujemy tego wyjścia ze względu na brak odpowiednich testów. 

W wersji 2.4 spodziewać się możemy również wprowadzenia zmian w wymogach dla technologii odpowiedzianych za zarządzanie bazami danych – MySQL 8.x. Adobe rekomenduje przeniesienie na wersję wyższą tj. 8.x, ze względu na lepszą wydajność oraz bezpieczeństwo nowego rozwiązania. Wraz z Magento 2.4 wsparcie straciła wersja 5.6 MySQL. 

Jeśli chodzi natomiast o technologie odpowiedzialną za cachowanie i przechowywanie danych sesji  – nowy update jest odpowiedni dla Varnish 6.x oraz Redis 5.0. Jeżeli chodzi o Redis, wprowadzono usprawnienia które ograniczają zapytania. Wprowadzenie takiego rozwiązania prowadzi do jeszcze lepszego zoptymalizowania prędkość działania platformy.

Nowa wyszukiwarka w Magento 2.4

Największą zmianą aktualizacji 2.4 jest nowa domyślna wyszukiwarka. To już nie MySQL, a Elasticsearch zajęła jej miejsce. Skąd ta zmiana? Producent wskazuje przyczynę jako bardziej zaawansowane możliwości wyszukiwarki oraz lepszą wydajność.

Magento 2.4 a bezpieczeństwo 

Usprawnienia związane z bezpieczeństwem platformy, to coś czego się spodziewaliśmy. Łącznie wprowadzono ich około 30 w porównaniu z poprzednią wersją. Łatki bezpieczeństwa uszczelniają system zmniejszając ryzyko ataków RCE i XSS. Ataki RCE i XSS umożliwiają hakerom na dostęp do panelu administracyjnego Magento oraz danych wszystkich klientów sklepu. Dodatkowym zabezpieczeniem przed atakami tego typu jest używanie podwójnej autentykacji lub korzystanie z VPN.  

Usunięcie Authorize.Net 

Co aktualizację mamy do czynienia z czyszczeniem infrastruktury. Nie inaczej jest w tym przypadku. Tym razem usunięto integrację z metodą płatności Authorize.net. Jeżeli właściciel biznesu chce dalej korzystać z tej metody płatności powinien zainstalować oficjalne rozszerzenie dostępne na Magento Marketplace. 

Nowa galeria mediów i lazy loading w Magento 2.4

W Magento 2.4 została wprowadzona nowa galeria multimediów z ulepszonym interfejsem. Od teraz administratorzy strony mogą wyszukiwać, sortować oraz filtrować pliki z galerii do 30 razy szybciej niż w poprzedniej wersji. Nowa galeria jest zintegrowana z Adobe Stock – co gwarantuje dostęp do bazy obrazów znajdujących się w bazie Adobe bezpośrednio z galerii Magento. 

Pojawiła się również funkcjonalność lazy loading obrazów. Dzięki niej podczas ładowania strony obrazy nie pobierają się od razu jeśli mają duży rozmiar.  Rozwiązanie to znacznie przyspiesza czas ładowania strony.

Kolejny mniejszy update jest zapowiadany na połowę października.

 

.


.

Zamów bezpłatną konsultację

.

Z nami rozwój Twojego biznesu nabierze tempa! Zapraszamy do kontaktu średnie i duże firmy generujące min. 7 mln PLN obrotu rocznie – tam nasza ekspertyza sprawdza się najlepiej.

.

Kliknij w poniższy przycisk i skontaktuj się z jednym z naszych konsultantów e-commerce

.

Gate-Software jest zespołem specjalistów e-commerce Magento. Zabezpieczamy ciągłość sprzedaży online w ecommerce poprzez skuteczną opiekę techniczną. Maksymalizujemy potencjał sklepów internetowych poprzez nowoczesne rozwiązania technologiczne.