ZigaForm version 5.9.1

Proszę czekać, trwa ładowanie

 

Kiedy warto wdrożyć w sklepie system PIM?

2 kwietnia 2021by Krzysztof Abram

Duża ilość produktów dostępnych w Twoim sklepie jest zdecydowanie powodem do dumy. Bogata oferta oznacza jednak często problemy z zarządzaniem informacjami produktowymi. To znak, że pora wdrożyć w sklepie system PIM.

Czym jest system PIM i jakie ma zastosowanie?

PIM, czyli Product Information Management to specjalny rodzaj oprogramowania, którego celem jest zarządzanie wszelkimi informacjami produktowymi. Od zdjęć, poprzez opisy, a skończywszy na atrybutach i danych technicznych. Jednym z najpopularniejszych rozwiązań tego typu jest wdrażany przez nas Pimcore. System ten, dzięki dużej elastyczności, umożliwia dostosowanie do każdego sklepu internetowego, bez względu na posiadany asortyment.

PIM to kolejny, po ERP i CRM-ie, system spinany ze sklepem internetowym. Pojawia się tu więc pytanie: jakie możliwości oferuje i kiedy warto inwestować w jego uruchomienie? Zacznijmy od odpowiedzi na drugą część pytania.

Kiedy należy wdrożyć PIM w sklepie internetowym?

PIM swoją funkcjonalność zyskuje w momencie, gdy Twój biznes e-commerce spełnia któryś z poniższych warunków:

  1. posiadasz rozbudowaną ofertę produktową, a informacje o poszczególnych produktach przechowujesz w wielu różnych plikach (np. arkuszach kalkulacyjnych),
  2. korzystasz z wielu źródeł informacji o produktach (np. informacji zaciąganych bezpośrednio z systemów różnych dostawców) i chcesz mieć dostęp do wszystkich danych z poziomu jednego narzędzia,
  3. posiadasz kilka zróżnicowanych kanałów sprzedaży i edycja informacji produktowych w każdym z nich zabiera Ci zdecydowanie zbyt dużo czasu.

Jedno z podstawowych praw e-sprzedaży mówi, że w internecie to właśnie zdjęcie najlepiej sprzedaje produkt. Owszem, jest w tym wiele prawdy, jednak sklep, który posiada zarówno zdjęcia jak i kompletne informacje o sprzedawanych produktach zawsze będzie wygrywał w walce o kolejnych klientów.

Dlatego, jeśli chcesz budować markę swojego sklepu jako profesjonalisty w branży, w której działasz, przy dużej ofercie produktowej powinieneś zastanowić się nad wdrożeniem systemu PIM. Poniżej znajdziesz kilka informacji o jego zaletach, które – mamy taką nadzieję – pomogą Ci podjąć ostateczną decyzję.

Zalety posiadania systemu PIM

Pamiętasz pytanie zadane na początku artykułu? Tym razem nadeszła pora odpowiedzieć na jego pierwszą część, czyli opisać zalety wdrożenia systemu PIM. Co zmienia jego uruchomienie w sklepie internetowym? Oto kilka możliwości:

  • łatwiej zarządzasz ofertą w kanałach sprzedaży: szybko katalogujesz produkty i przypisujesz się do konkretnych kanałów, wybierasz również informacje, które chcesz prezentować w poszczególnych miejscach,
  • otrzymujesz wszystkie informacje o produkcie w jednym miejscu: edycja dowolnych informacji w systemie PIM aktualizuje je w każdym z kanałów sprzedaży produktu, co znacznie oszczędza czas aktualizacji jego danych we wszystkich miejscach,
  • łatwiej kontrolujesz informacje produktowe: szybko dodasz dane techniczne, tłumaczenia na inne języki, sprawdzisz również, które produkty posiadają niekompletne opisy,
  • zintegrujesz informacje produktowe z innych systemów: system PIM zbierze dane m.in. z systemu ERP, baz danych dostawców i plików z informacjami o produktach.

Przy dużej bazie produktowej, system PIM jest niezwykle pomocny w zarządzaniu treściami pojawiającymi się zarówno w sklepie, jak i innych kanałach sprzedaży. Z jednej strony oszczędza czas obsługi sklepu przeznaczany do tej pory na aktualizację treści. Z drugiej sprawia, że kompletne dane produktowe na Twojej stronie znacznie mocniej zachęcają potencjalnych klientów do złożenia zamówienia właśnie u Ciebie.

 

Szukasz profesjonalnej agencji e-commerce, która przeprowadzi dla Ciebie wdrożenie systemu PIM? Zapraszamy do darmowej konsultacji, na której pokażemy Ci, w jaki sposób możemy usprawnić Twój biznes.

.


.

Zamów bezpłatną konsultację

.

Z nami rozwój Twojego biznesu nabierze tempa! Zapraszamy do kontaktu średnie i duże firmy generujące min. 7 mln PLN obrotu rocznie – tam nasza ekspertyza sprawdza się najlepiej.

.

Kliknij w poniższy przycisk i skontaktuj się z jednym z naszych konsultantów e-commerce

.

Gate-Software jest zespołem specjalistów e-commerce Magento. Zabezpieczamy ciągłość sprzedaży online w ecommerce poprzez skuteczną opiekę techniczną. Maksymalizujemy potencjał sklepów internetowych poprzez nowoczesne rozwiązania technologiczne.