Decydując się na stworzenie własnego sklepu internetowego B2B często nie wiemy, jaką platformą powinniśmy się zainteresować. Na rynku istnieje bowiem wiele ciekawych rozwiązań, dzięki którym mamy możliwość stworzenia własnego internetowego systemu sprzedaży dla naszych klientów biznesowych.

Część z nich to autorskie systemy tworzone i rozwijane przez konkretne firmy technologiczne. Inne z kolei figurują jako oprogramowanie open source i dzięki licznej społeczności skupionej wokół umożliwiają budowę i dostosowywanie dowolnych sklepów internetowych. W tym również takich obsługujących sprzedaż B2B.

Do najpopularniejszych platform open source należą Prestashop oraz Magento. To właśnie pomiędzy tymi graczami toczy się najbardziej zażarta walka o palmę pierwszeństwa. Zwłaszcza jeśli chodzi o możliwości konfiguracji, rozbudowę oraz stabilność działania.

Platforma na sklep internetowy – która jest liderem?

Pod koniec sierpnia 2017 platformę Magento wybrano liderem wśród systemów B2B. Magento jest bogatym rozwiązaniem, które może być łatwo i niedrogo rozszerzane poprzez globalną sieć partnerów. Zaszczytne pierwsze miejsce  w raporcie „B2B Commerce Suites For Midsize Organizations, Q3 2017” otrzymała firma The Forrester Wave.

Dla kogo jest Magento?

Firma badawcza uznała Magento jako „najlepszy wybór dla średnich firm B2B, które potrzebują otwarte, bogate w funkcje rozwiązanie, które może być rozszerzane prosto i tanio”. Badania Forrestera skupiały się na analizie i ocenie 11 dostawców platform handlu B2B. Dostawcy tych platform skupiają się na średnich firmach z obrotem pomiędzy 50 a 500 milionów dolarów. Kryteria wyboru obejmowały czynniki taki jak obecność na rynku oraz wiele elementów obecnej oferty i strategii. Magento otrzymało maksymalną ilość punktów aż w 14 kategoriach.

Magento wśród światowych marek

Platformie zaufały już takie duże firmy jak Liebherr, Coca-Cola lub Burger King. Dzięki temu są one w stanie dostosować się do skomplikowanych wymagań rynku B2B. I dlatego szybko odpowiadają też na zmieniające się potrzeby zdigitalizowanych klientów.

Jeśli masz pytania odnośnie tego, czy Magento jako platforma na sklep internetowy spełni Twoje oczekiwania w sprzedaży B2B, skontaktuj się z nami a my odpowiemy na wszystkie nurtujące Cię kwestie.

Źródło:

https://magento.com/press-room/press-releases/magento-commerce-named-leader-among-b2b-commerce-suites-independent