ZigaForm version 5.9.1

Proszę czekać, trwa ładowanie

 

Black friday w Polsce- przygotuj swój e-commerce na najgorętszy sezon

30 października 2020by Krzysztof Abram

Black Friday w Polsce na stałe zadomowił się w kalendarzach sprzedawców i klientów. Wszystkim nam kojarzy się z kilometrowymi kolejkami i walką o ostatnie sztuki w promocyjnej cenie. W dobie pandemii koronawirusa i wymogów społecznego dystansu sytuacja ta będzie wyglądać inaczej. Jak zatem przygotować swój biznes na tegoroczny sezon sprzedaży?

Rok 2020 przyspieszył i tak obecny od lat trend przenoszenia zakupów do Internetu. Klienci coraz częściej rezygnują z fizycznej wizyty w galerii handlowej na rzecz znajdowania produktów i zamawiania ich online. Tegoroczny raport „E-commerce w Polsce 2020” przygotowany przez Gemius wraz z Izbą Gospodarki Elektronicznej pokazuje, że już 73% klientów deklaruje kupowanie przez Internet. Dla porównania w 2017 roku liczba ta wynosiła ledwie 54%.

Sklep na Magento

Magento to świetne rozwiązanie zarówno dla osób, które dopiero chcą zacząć sprzedaż online, jak i dla tych, którzy taką działalność już prowadzą. W porównaniu do innych platform ecommerce wyróżnia się prostotą użytkowania, użytecznością i ogromną elastycznością. Do naszych rąk otrzymujemy narzędzie, które pozwala nam dopasować sklep dokładnie do istniejących potrzeb. Przykładów nie trzeba szukać daleko – możemy bez ograniczeń rozbudowywać sklep korzystając z dowolnej ilości kartotek produktów, walut i języków. Istnieje również możliwość integracji z różnymi systemami zewnętrznymi odpowiedzialnymi za płatności, księgowość, czy aukcje. Pomimo tak dużej ilości opcji zarządzanie nimi odbywa się w łatwy sposób – wszystko znajdziemy w jednym panelu.

Optymalizacja sklepu internetowego

Jak wykorzystać narzędzia oferowane przez Magento? Przede wszystkim należy skupić się na optymalizacji naszego sklepu. Zwłaszcza w szczycie sezonu sprzedażowego konieczne jest maksymalne ułatwienie zakupów. W końcu podczas wyprzedaży liczą się sekundy, a słabo usprawniona strona ze skomplikowaną ścieżką zakupu frustruje jeszcze bardziej i negatywnie wpływa na konwersję.

Wysoki czas wczytywania powoduje złość i rozkojarzenie klientów. Ostatnie badania wskazują, że jeśli strona ładuje się przez około 3 sekundy duża grupa użytkowników całkowicie rezygnuje z zakupu. Pamiętajmy też o odpowiedniej optymalizacji na różne urządzenia.

Ulepszenie procesu sprzedażowego

Kolejnym krokiem w poprawie działania naszej platformy jest uproszczenie procesu składania zamówienia. Krótszy czas wymagany na złożenie zamówienia sprzyja mniejszej ilości porzuconych koszyków. Stosunkowo błahe rzeczy takie jak automatyczne uzupełnianie kodu pocztowego, czy możliwość zakupu bez zakładania konta mają ogromny wpływ na konwersję.

Nie możemy zapominać także o zapewnieniu różnorodnych sposobów opłacenia zamówienia. Kluczowa w tej kwestii jest jak największa automatyzacja tego procesu. Podobnie jak to miało miejsce w samym procesie zamówienia trudniejsza procedura prowadzi do zwiększenia odsetku porzuconych zamówień. Badania sugerują, że aż 80% klientów przywiązuje się do sklepu z powodu łatwego korzystania z ich strony.

Listing produktów

Wielką zaletą systemu Magento jest system zarządzania informacją PIM, który w jednym miejscu gromadzi wszystkie informacje techniczne i marketingowe o naszym produkcie. Dzięki wykorzystaniu tego systemu możemy w łatwy sposób edytować każdy opis i zarządzać produktem na różnych kanałach sprzedaży.

Poniżej nasze wskazówki na co dokładnie zwrócić uwagę w budowaniu karty produktu:

  • cena – zwłaszcza podczas Black Friday jest to często czynnik decydujący, dlatego też musimy zadbać o to, żeby była stale widoczna.
  • miniatury – muszą w przejrzysty sposób pokazywać prezentowany produkt
  • nazwa – jeśli nasz produkt posiada kilka różnych wersji trzeba taką informację umieścić, najlepiej w pobliżu miniatury
  • ocena użytkowników – na oceny produktów zwracają uwagę głównie nowi użytkownicy, dla których ta część stanowi źródło cennych informacji

Gotowi na Black Friday w Polsce?

W tym roku Black Friday przypada na 27. listopada. Korzystając z przedstawionych powyżej porad i platformy Magento będziecie w pełni gotowi na ten najgorętszy sprzedażowo czas. Dzięki odpowiedniej optymalizacji strony klienci dokonają bezproblemowych zakupów wymarzonych produktów i co najważniejsze chętnie do niego wrócą w przyszłości.

Jeśli potrzebujesz pomocy w przygotowaniu Twojego sklepu na Black Friday, skontaktuj się z nami.

.


.

Zamów bezpłatną konsultację

.

Z nami rozwój Twojego biznesu nabierze tempa! Zapraszamy do kontaktu średnie i duże firmy generujące min. 7 mln PLN obrotu rocznie – tam nasza ekspertyza sprawdza się najlepiej.

.

Kliknij w poniższy przycisk i skontaktuj się z jednym z naszych konsultantów e-commerce

.

Gate-Software jest zespołem specjalistów e-commerce Magento. Zabezpieczamy ciągłość sprzedaży online w ecommerce poprzez skuteczną opiekę techniczną. Maksymalizujemy potencjał sklepów internetowych poprzez nowoczesne rozwiązania technologiczne.