ZigaForm version 5.9.1

Proszę czekać, trwa ładowanie

 

Amazon w Polsce – można już rejestrować się w panelu sprzedawcy

27 stycznia 2021by Krzysztof Abram

Amazon wykonuje kolejny krok, aby oficjalnie rozpocząć działanie w Polsce. Właśnie ogłoszone zostało rozpoczęcie prac nad serwisem Amazon.pl. Otwarto również specjalny Panel sprzedawcy, w którym zainteresowani mogą zakładać już swoje konta w języku polskim.

Sprzedaż na Amazon

Amazon.com to największy na świecie sklep internetowy. W jego ofercie znajduje się naprawdę szeroki przekrój produktów oferowanych ponad 300 milionom klientów w ponad 200 krajach. Oprócz własnej oferty, Amazon umożliwia również mniejszym sprzedawcom prezentowanie swoich produktów w obrębie platformy sprzedażowej. Korzysta z tego ponad 1,7 mln małych i średnich firm. Teraz z możliwości sprzedaży w tym kanale skorzystać możemy również my. Pod adresem https://sell.amazon.pl pojawiła się bowiem możliwość założenia swojego konta sprzedawcy.

Co oferuje Amazon?

Amazon to ogromny sklep internetowy oferujący chyba wszystko, co da się kupić przez internet. Od biżuterii, poprzez odzież, kosmetyki, książki, multimedia, sprzęt komputerowy, aparaty fotograficzne i wiele innych przedmiotów.

Oprócz własnych produktów umożliwia również działanie na zasadzie Marketplace’u, gdzie każdy z mniejszych sprzedawców może wystawić swoje oferty prowadząc sprzedaż przez platformę.

Cały proces zakładania konta i pierwszych kroków związanych z uruchomieniem sprzedaży opisany został w dedykowanym poradniku.

Co to oznacza dla Twojego sklepu internetowego? Przede wszystkim – kolejny potencjalny kanał sprzedaży, dzięki któremu jesteś w stanie o wiele prościej dotrzeć do kolejnych klientów, również tych znajdujących się poza granicami Polski.

Jakie są koszty współpracy z Amazon?

Myśląc o rozpoczęciu sprzedaży przez Amazon warto wiedzieć, z jakimi kosztami przyjdzie Ci się mierzyć. W Panelu sprzedaży wyszczególniono cztery opłaty:

  • plan sprzedaży: tutaj istnieje możliwość wykupienia dwóch wersji – planu indywidualnego (koszt 4 zł netto / sprzedaną sztukę produktu), oraz planu profesjonalnego (165,91 zł netto / miesiąc bez względu na wysokość sprzedaży),
  • prowizję od sprzedaży, którą należy doliczyć do powyższego planu. Jej wysokość jest uzależniona od kategorii produktu i wynosić może od 7% do 20% (wyjątek to akcesoria do urządzeń Amazon, gdzie prowizja wynosi 45%),
  • opłatę za realizację: uzależniona jest ona od tego, czy produkty masz zamiar wysyłać samodzielnie, czy przy pomocy FBA (Fulfilment By Amazon),
  • inne opłaty: przykładowo opłaty za składowanie produktów oraz usługi premium.

W zamian Amazon jest w stanie dostarczyć Ci zaawansowaną platformę sprzedażową. Dzięki niej będziesz w stanie wystawiać oferty, realizować zamówienia i planować wewnętrzne kampanie reklamowe, a także dostęp do ogromnej bazy klientów z całego świata.

Amazon – dlaczego warto?

O tym, że strategia omnichannel jest bardzo ważna dla prawidłowego rozwoju sklepu internetowego, pisaliśmy już w jednym z poprzednich artykułów. Wejście Amazona do Polski jest znakomitą okazją, aby uruchomić (jeśli jeszcze tego nie zrobiłeś!) kolejny kanał sprzedaży.

Za jego pomocą będziesz w stanie nie tylko znaleźć nowe miejsce zbytu na rodzimym rynku, ale też wystartować ze sprzedażą zagraniczną. Liczby mówią w tym wypadku same za siebie – 300 milionów potencjalnych klientów to ciekawe perspektywy rozwoju.

Jeśli jesteś zainteresowany działaniem na Amazon, już teraz możesz otworzyć swoje konto sprzedawcy pod adresem https://sell.amazon.pl.

 

Chcesz wdrożyć w sklepie strategię omnichannel? Zamów darmową konsultację i sprawdź, w jaki sposób jesteśmy w stanie Ci pomóc.

.


.

Zamów bezpłatną konsultację

.

Z nami rozwój Twojego biznesu nabierze tempa! Zapraszamy do kontaktu średnie i duże firmy generujące min. 7 mln PLN obrotu rocznie – tam nasza ekspertyza sprawdza się najlepiej.

.

Kliknij w poniższy przycisk i skontaktuj się z jednym z naszych konsultantów e-commerce

.

Gate-Software jest zespołem specjalistów e-commerce Magento. Zabezpieczamy ciągłość sprzedaży online w ecommerce poprzez skuteczną opiekę techniczną. Maksymalizujemy potencjał sklepów internetowych poprzez nowoczesne rozwiązania technologiczne.