ZigaForm version 5.9.1

Proszę czekać, trwa ładowanie

 

5 TIPów jak sprawdzić programistów Magento z outsourcingu

16 grudnia 2020by Krzysztof Abram

Ruszasz z nowym projektem e-commerce, ale nie posiadasz w danej chwili wolnych zasobów. Decydujesz się więc na skorzystanie z możliwości, jakie daje outsourcing. Wiesz, w jaki sposób wybrać odpowiednich programistów do tego zadania? W poniższym artykule zaprezentujemy Ci 5 ważnych porad, dzięki którym dowiesz się jak sprawdzić programistów Magento do swojego projektu.

Brak mocy przerobowych to jeden z dwóch najważniejszych problemów, z którymi styka się wiele software house’ów. Często zatrudnieni w nich programiści znajdują się w jednym z dwóch trybów: albo działają w jednym projekcie i nie mają czasu na kolejny, albo… nie robią nic, bowiem nowego projektu nie ma.

Pierwsza z powyższych sytuacji jest dla Twojego biznesu jak najbardziej w porządku. W przypadku drugiej czekają Cię niemałe koszty związane z pensją pracowników, którzy – kolokwialnie mówiąc – “grzeją ławę” w oczekiwaniu na nowe zadania.

Taka sytuacja z punktu widzenia właściciela software house’u jest nie do pomyślenia. Na szczęście mamy dla Ciebie rozwiązanie – outsourcing programistów. Usługa ta pozwoli Ci wynająć specjalistów od Magento wyłącznie na czas trwania danego projektu. Bez potrzeby szukania dla nich na siłę dodatkowej pracy po jego zakończeniu.

Tylko jak zrobić to mądrze, aby później nie żałować?

Jako, że mamy wieloletnie doświadczenie w outsourcingu pracowników, chętnie podzielimy się z Tobą pięcioma tipami, dzięki którym wybierzesz idealnych ludzi do powierzenia im prac nad projektem e-commerce.

Jak sprawdzić programistów Magento do Twojego projektu?

TIP 1: Zacznij od checklisty

Pierwszym krokiem na drodze do zbudowania świetnego zespołu programistów z outsourcingu jest dokładne określenie swoich wymagań. Najlepiej przy pomocy checklisty, w której uwzględnisz takie elementy, jak:

  • kwestia dostępności developerów (na ile godzin tygodniowo ich potrzebujesz, w jaki sposób będziesz nimi zarządzał, jak
  • zareagujesz na większe lub mniejsze zapotrzebowanie czasowe przy projekcie),
  • wymagania dotyczące developerów (stopień znajomości platformy Magento w zakresie backendu i frontendu, metodologii pracy etc.),
  • sposób komunikacji i rozliczania zadań z developerem (w tym sposób wyceny zadań),
  • dostęp do niezbędnych narzędzi, środowisk pracy,
  • workflow projektowy,
  • zestaw dobrych praktyk przy pracy nad projektami e-commerce opartymi o Magento.

Przygotowanie checklisty zawierającej wszystkie niezbędne punkty współpracy z developerem nie tylko usprawni etap jego pozyskania, ale również późniejsze wdrożenie do prowadzonych lub rozpoczynanych właśnie prac projektowych.

TIP 2: Przeprowadź rozmowę techniczną z kandydatem

Drugim tipem, który warto wdrożyć przy pozyskiwaniu developerów z outsourcingu jest przeprowadzenie rozmowy technicznej po Twojej stronie. Dlaczego jest to takie ważne?

Choćby dlatego, aby sprawdzić kandydata nie tylko pod kątem jego wiedzy, ale również sposobu pracy. Nie raz zdarzało nam się, że kandydat podesłany przez zewnętrzną agencję (określony tam jako Prawdziwa Gwiazda Magento) mimo posiadania dużej wiedzy nie pasował do stylu pracy panującego w naszej agencji. Jawnie buntował się przeciwko wewnętrznym procedurom i standardom. Efektem było zakończenie współpracy po kilku tygodniach i konieczność przeprowadzenia rekrutacji od początku.

Wcześniejsze poznanie kandydata, wypytanie go o jego metody pracy i oczekiwania może zaoszczędzić Ci mnóstwo czasu przeznaczonego na rozpoczynanie procesu poszukiwania i wdrażanie programistów od nowa.

TIP 3: Sprawdź, czy developer zna się również na e-commerce

Programista może być prawdziwym wymiataczem Magento, urodzonym do tworzenia najbardziej skomplikowanego kodu. Jeśli jednak podejmuje się pracy w branży e-commerce, warto, aby znał się również na niej. Przynajmniej w podstawowym zakresie.

Dlatego oprócz wiedzy czysto technicznej podczas rekrutacji warto sprawdzić szerzej wiedzę na temat sprzedaży internetowej. Czy programista wie, czym są typy produktów? Zna różnicę między grouped a bundle? Czy wie, czym jest RMA?

Te i inne pytania związane z e-commerce pokażą, czy kandydat jest osobą zdającą sobie sprawę z tego, przy jakim projekcie będzie miał okazję współpracować. Wiedza ta, w połączeniu z jego umiejętnościami programistycznymi, będzie stanowiła cenną wartość dla zespołu. A w przełożeniu – również całego przedsięwzięcia.

TIP 4: Jeśli developer jest fullstackowy, powinni go przepytać dwaj sprawdzający

Fullstack Developer dobrze wygląda na papierze, ale jeśli potrzebujesz takiej osoby w swoim projekcie, sprawdź dokładnie jej umiejętności zarówno na froncie, jak i w backendzie.

W tym celu najlepiej wykorzystać dwóch sprawdzających. Pierwszy, specjalizujący się w backendzie, sprawdzi wiedzę backendową, drugi – specjalista od frontendu – będzie w stanie przetestować frontendowe umiejętności kandydata.

Dlaczego nie warto korzystać w takiej sytuacji tylko z jednego sprawdzającego? Ponieważ nie będzie on w stanie rzetelnie ocenić umiejętności kandydata. Jeśli masz w swoim zespole wymiatacza od backendu z niewielką znajomością frontu, przy testowaniu kandydatury fullstackowego programisty nie będzie on w stanie określić, czy ten faktycznie zna się na froncie tak, jak głosi jego CV.

TIP 5: Nie ufaj pierwszemu wrażeniu

Kandydat może na pierwszy rzut oka wydawać się idealnym człowiekiem do Twojego projektu, ale dobrze radzimy – nie ufaj pierwszemu wrażeniu.

Sytuacje, w których mimo pierwszego pozytywnego feedbacku, ostatecznie programista okazywał się osobą roszczeniową, ciężką we współpracy, zdarzały się nam zdecydowanie zbyt często. Rozwiązaniem tego problemu stało się zorganizowanie jeszcze jednego etapu rekrutacji, w którym kandydat taki weryfikowany był dodatkowo przez Product Managera. PM prowadził rozmowę sprawdzającą wiedzę kandydata pod kątem faktycznych potrzeb projektowych. Dopiero na podstawie jej przebiegu podejmowaliśmy ostateczną decyzję dotyczącą współpracy.

Jak sprawdzić programistów Magento i zbudować świetny zespół profesjonalistów dla swojego projektu e-commerce dzięki outsourcingowi

Outsourcing usług programistycznych to coraz popularniejszy trend w branży e-commerce. Dzięki niemu prowadząc software house nie musisz dbać o stały napływ zleceń od klientów. Zamiast tego możesz budować wykwalifikowany zespół programistów Magento na potrzeby konkretnych projektów.

Warunkiem, który pozwoli Ci osiągnąć zamierzone efekty, jest jednak odpowiedni proces rekrutacji. Dlatego mamy nadzieję, że wykorzystując pięć powyższych porad będziesz w sprawdzić programistów Magento, którzy zapewnią i Tobie i Twoim klientom pełne zadowolenie z jakości prowadzonych prac.

.


.

Zamów bezpłatną konsultację

.

Z nami rozwój Twojego biznesu nabierze tempa! Zapraszamy do kontaktu średnie i duże firmy generujące min. 7 mln PLN obrotu rocznie – tam nasza ekspertyza sprawdza się najlepiej.

.

Kliknij w poniższy przycisk i skontaktuj się z jednym z naszych konsultantów e-commerce

.

Gate-Software jest zespołem specjalistów e-commerce Magento. Zabezpieczamy ciągłość sprzedaży online w ecommerce poprzez skuteczną opiekę techniczną. Maksymalizujemy potencjał sklepów internetowych poprzez nowoczesne rozwiązania technologiczne.