Odpowiednia platforma sprzedażowa potrafi sprawić, że będziemy krok przed konkurencją. Dlatego też wielu przedsiębiorców nadal zastanawia się nad wyborem, która będzie odpowiednia dla danego biznesu. Coraz to więcej osób dostrzega również to, że platforma Magento jest świetną opcją nie tylko dla tych największych firm, ale i dla tych średnich lub małych, które stawiają na rozwój. Co jednak wyróżnia Magento od innych platform sprzedażowych? Nie przedłużając, zapraszam do przeczytania artykułu w którym to przedstawię największe zalety platformy Magento.

 

Otwarty kod źródłowy oraz elastyczność platformy

Magento jest przede wszystkim platformą nastawioną na rozwój. Dzięki otwartemu kodowi źródłowemu możemy wprowadzić wiele nowych funkcjonalności. Możliwości rozwojowe platformy Magento są wręcz nieograniczone, dlatego też wielu przedsiębiorców wybiera właśnie tą platformę.

 

Wsparcie społeczności zarówno techniczne jak i merytoryczne  

Magento oferuje profesjonalne techniczne i merytoryczne wsparcie techniczne. Co ciekawe według oficjalnej strony Magento na świecie mamy aż 150 tysięcy profesjonalistów zajmujących się rozwojem właśnie tej platformy. Duża ilość specjalistów  oferuje swoją pomoc również  na forach internetowych, co jest bardzo przydatne i pomocne dla wielu laików, ale i nie tylko.

 

Bardzo duże możliwości marketingowe Magento

Począwszy od integracji z porównywarkami cen (np. Nokaut czy Ceneo), poprzez wsparcie pozycjonowania, a kończąc na kuponach rabatowych dla poszczególnych, indywidualnie wybranych  klientów. Te zabiegi pozwolą nie tylko pozyskać nowych kontrahentów, ale sprawią, że dotychczasowi klienci będą znacznie częściej wracać do zakupów właśnie w naszym sklepie internetowym.

 

Platforma Magento z mobilną wersją sklepu

Sklep wyświetla się poprawnie na wszystkich urządzeniach, a jeśli zachodzi taka konieczność to można stworzyć do niego dedykowaną aplikację. W dobie w której większość młodych osób zamawia produkty poprzez aplikacje pobierane na telefon to świetna funkcjonalność, którą (moim zdaniem) z powodzeniem przyjmie coraz więcej klientów sklepu.

 

Platforma Magento jest bardzo rozbudowanym systemem sprzedażowym. To oprogramowanie polecane jest przede wszystkim dla wielkich i średnich firm. Magento już teraz jest jedną z najczęściej wybieranych platform sprzedażowych, a potwierdzają to branżowe badania i statystyki. Jednak wybór platformy sprzedażowej powinien być dokonany biorąc pod uwagę plany rozwojowe firmy na kilka lat do przodu.

 

Jeśli chcesz poznać więcej atutów Magento jako platformy sklepu internetowego, napisz do nas.