Jak już doskonale każdy z nas wie w panelu administracyjnym sklepu online możemy mieć wiele modułów. Jednak jak to wpływa na Twoją sprzedaż online? Dzisiaj przedstawię cztery moduły które według mnie najlepiej wpływają na zwiększenie sprzedaży a co za tym idzie, na rozwój sklepu internetowego.
Ciekawy? Zapraszam!

Przypomnienie o niedokończonych zakupach 

Bardzo ważnym czynnikiem jest przypominanie klientom o niedokończonym zakupie. Wysyłając takie przypomnienie nie możemy być nachalni, po prostu potraktujmy taką wiadomość luźno, a na pewno efekty same przyjdą.

Rabaty i nagrody dla klienta za wykonanie danej czynności

Dzięki temu modułowi nie tylko pogłębimy i umocnimy relacje z naszymi klientami, ale przede wszystkim zwiększymy sprzedaż. Wyobraźmy sobie sytuację w której dajemy 5% zniżki na nasze produkty klientowi który udostępni post na facebooku dotyczący naszego sklepu. Wielu znajomych takiej osoby kliknie w ten post i być może nasz produkt im się spodoba . Wtedy uzyskujemy nowego klienta i zachęcamy obecnego  klienta do wykorzystania rabatu w naszym sklepie oraz do dalszego reklamowania naszych usług, co oczywiście przekłada się na lepszą sprzedaż i większe przychody w firmie. Dzięki takiemu zabiegowi budujemy świadomość marki w oczach konsumentów. Taki rabat wcale nie nadwyręży naszego budżetu a tak naprawdę jest czymś co sprawi, że klient będzie mile zaskoczony. Co chcemy w zamian? Kilka kliknięć myszką.

Newsletter

Dzięki temu modułowi nie tylko lepiej jesteśmy w stanie poznać naszych klientów, ale również, a może przede wszystkim jesteśmy w stanie lepiej poprowadzić kampanie reklamowe, a lepiej przeprowadzona kampania reklamowa to większe dochody dla naszej firmy. Wszędzie znajdujemy zależność. Dzięki temu,że lepiej poznamy naszych klientów będziemy mogli tworzyć bardziej doprecyzowane oferty do potrzeb danego klienta. Kolejnym plusem tego rozwiązania jest uzyskanie podstawowych informacji o takim kliencie. Dzięki takim informacjom będziemy mogli dowiedzieć się kiedy klient ma urodziny, oraz będziemy w stanie złożyć mu życzenia, co na pewno nie tylko mile zaskoczy taką osobę ale również sprawi, że będziemy lepiej postrzegani jako firma.

Powiadomienie o dostępności produktów

Co w sytuacji, gdy  w danej chwili brakuje danego produktu na magazynie, a klientowi bardzo zależy na zakupie akurat tego przedmiotu? Nic prostszego! Potrzebujemy jedynie adres mailowy klienta. Wraz z pojawieniem się tego towaru na stanie magazynowym, klient automatycznie otrzyma powiadomienie o możliwości dokonania zakupu. Proste i skuteczne!

Rozwój sklepu internetowego w zasięgu Twojej ręki

Mam nadzieję, że przedstawione przeze mnie rozwiązania sprawią, że i Ty zwiększysz swoją sprzedaż w sklepie online. Są to rozwiązania bardzo proste do wdrożenia i wystarczy tylko trochę wysiłku, aby zobaczyć efekty swoich działań.

Powodzenia.

Jak jeszcze możesz zwiększyć sprzedaż na swoim sklepie? Napisz a na pewno podpowiemy.