ZigaForm version 5.9.1

Proszę czekać, trwa ładowanie

 

Sklep internetowy Magento i jego mity – czy na pewno są prawdziwe?

10 maja 2018by admin0

Magento to e-commerce’owy gigant. Jest on już ponad 11 lat na rynku światowym, lecz w dalszym ciągu krążą wokół niego nieprawdziwe informacje. Sklep internetowy Magento stało się tematem dyskusji zarówno właścicieli jak i konkurencyjnych platform. Mity o Magento mogą mieć więc swoje źródło w braku wiedzy o tym ogromnym silniku.

Poniżej podsumowałam te najczęściej spotykane mity. Wiara w nie może skutecznie zablokować rozwój w sklepie internetowym.

Mit I: Magento działa wolno

Magento jest bardziej zaawansowaną platforma e-commerce niż pozostałe dostępne na rynku rozwiązania, ale w żadnym wypadku nie działa wolno. Magento jest używane przez 25% wszystkich sklepów internetowych dużych marek, takich jak Everlast, Lee, czy Castorama. Tysiące odwiedzających gromadzi się codziennie w tych sklepach internetowych. Gdyby faktycznie silnik miał problemy z szybkością, nie byłby wybierany przez gigantów kreujących światowe trendy.

Tak więc, jeśli twój sklep internetowy działa wolno, Magento nie jest prawdziwym sprawcą. Prawdopodobnie stoi za tym źle dobrany serwer lub niepoprawnie wdrożone moduły. Co więcej, wcześniejsze wersje Magento likwidowały wszelkie luki mogące wpływać na wolniejsze działanie sklepów internetowych. Dzięki temu każda kolejna aktualizacja polepszała szybkość witryn.

Mit II: Sklep internetowy Magento nie może być mały

Ogromne możliwości skalowania  biznesu internetowego przekonują do platformy Magento największych graczy rynkowych. Nie oznacza to jednak, że system ten nie może być używany w mniejszych firmach.
Platforma Magento niesie za sobą niesamowity potencjał rozwojowy i chociażby dlatego mniejsze firmy powinny dać mu szansę. Na sam początek przygody z Magento nie trzeba umieszczać w sklepie wszystkich możliwych funkcji czy skomplikowanych procesów. Skupienie się na podstawowej ale dopracowanej wersji zapewni mniejszemu sklepowi dobre zaplecze pod przyszły rozwój. Zaawansowane funkcje możesz wtedy wdrażać etapami,  wraz ze wzrostem ruchu i sprzedaży w sklepie.

Mit III: Za sklep internetowy Magento nie będę musiał płacić

Wersja Magento Open Source jako oprogramowanie otwarte jest udostępniana użytkownikom za darmo. Oznacza to, że nie trzeba płacić licencji za jego używanie. Są to bezpłatne fundamenty, na których możesz zbudować swój sklep. Jednak jego wyposażenie w funkcjonalności wiąże się z zakupem gotowych modułów lub napisaniem ich “na wymiar”. Dodatkowo wdrożenie grafiki, dostosowanie sklepu pod wymogi SEO, RODO, czy zmieniające się trendy, to kwestia posiadania specjalistycznej wiedzy technicznej oraz marketingowej, której często brakuje w wewnętrznych zasobach firm. Pozostaje więc kwestia odpłatnego zlecenia tych działań zewnętrznym agencjom e-commerce, które wiedzą jakie optymalizacje przyniosą największe korzyści. Oprogramowanie jest więc darmowe, jednak opłaty wiążą się z doskonaleniem sklepu i dostosowywaniem go do ciągle zmieniającego się rynku.

Mit IV: Społeczność Magento i mój informatyk to wszystko czego potrzebuję

Prowadzenie sklepu e-commerce to nieustająca praca nad ulepszeniami, które mają na celu głównie zwiększać zadowolenie klientów oraz generować wyższą sprzedaż. Wszystkie te działania optymalizacyjne związane są z zabezpieczeniem płynnego działania platformy. Społeczność Magento, mimo że bardzo liczna i pomocna, nie zna naszego sklepu. Na zadane na forum pytanie może odpowiedzieć ktokolwiek, proponując rozwiązanie w oderwaniu od naszej branży czy klienteli. Społeczność nie dopasuje indywidualnie odpowiednich rozwiązań dla Twojego biznesu, ponieważ tysiące podobnych sklepów walczą o swoją pozycję na rynku. Wszystkie te sklepy mogą korzystać z tych samych rozwiązań technicznych, jednak odpowiednia ich optymalizacja jest elementem, który może przeważyć w wyścigu o klienta. Potrzebna jest więc styczność z jedną firmą lub agencją, która zna wszystkie fakty i specyfikę naszego biznesu a przez to z sukcesem zrealizuje strategię rozwoju.

Podobnie jest z przeświadczeniem, że firmowy informatyk bez specjalizacji w Magento  będzie w stanie podejść biznesowo do rozwoju sklepu, oraz na bieżąco śledzić nowinki związane z rozwojem tej platformy. Pomijając kwestie programistyczne (Magento to ok. 13 mln linijek kodu!), firmowy informatyk, który prawdopodobnie sprawuje pieczę również nad innymi technologiami używanymi w firmie, po prostu zwykle nie ma czasu żeby być na bieżąco z wszystkimi nowościami w sprzedaży internetowej. Kwestie doradczo-rozwojowe bezpieczniej więc powierzyć takim firmom, które zawodowo zajmują się Magento.

Podsumowanie

Wiara w powyższe mity o Magento może okazać się zgubna dla sklepów internetowych. Zarządzający sklepami internetowymi często próbują  tłumaczyć swoje błędy obarczając  winą  platformę. Wynika to z braku wiedzy o mechanizmach działania tego oprogramowania. Czasem podejmowane są radykalne kroki migracji na prostsze oprogramowanie, aby uciec od problemów. Niestety takie działania są tylko chwilowym maskowaniem kłopotów sklepu, które nie wystąpiłyby, gdyby sklep posiadał profesjonalną opiekę techniczną i wsparcie rozwojowe.  Dlatego ważne jest aby podjąć współpracę z  doświadczoną agencją specjalizującą się w Magento, która pomoże klientom odróżniać mity o Magento od prawdy. Będzie na bieżąco czuwać nad edukacją kadry zarządzającej sklepem, prowadząc e-biznes do rynkowego sukcesu.

 

Jeśli masz pytania na temat Magento, napisz do nas.

Źródła:

Magento Myth-Busting

5 Most Common Magento Myths Debunked! What’s True & What’s Not?

5 Magento Myths Debunked


.


.

Zamów bezpłatną konsultację

.

Z nami rozwój Twojego biznesu nabierze tempa! Zapraszamy do kontaktu średnie i duże firmy generujące min. 7 mln PLN obrotu rocznie – tam nasza ekspertyza sprawdza się najlepiej.

.

Kliknij w poniższy przycisk i skontaktuj się z jednym z naszych konsultantów e-commerce

.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Gate-Software jest zespołem specjalistów e-commerce Magento. Zabezpieczamy ciągłość sprzedaży online w ecommerce poprzez skuteczną opiekę techniczną. Maksymalizujemy potencjał sklepów internetowych poprzez nowoczesne rozwiązania technologiczne.