ZigaForm version 5.9.1

Proszę czekać, trwa ładowanie

 

Magento 2.3.5 - co nowego w najnowszej aktualizacji od Adobe

16 lipca 2020by marketing

Byś mógł cieszyć się niczym niezakłóconym sukcesem e-commerce, musisz dbać o prawidłowe i bezpieczne funkcjonowanie sklepu. Jeśli posiadasz sklep internetowy na platformie Magento 2, ważne jest by przeprowadzać wszystkie aktualizacje do najnowszych wersji. 28 kwietnia 2020 Adobe wypuściło kolejny update swojego oprogramowania – co znajduje się w aktualizacji Magento 2.3.5To ponad 180 poprawek wraz z 25 ulepszeniami bezpieczeństwa. 

Nowe funkcje w Magento 2.3.5

  • Wyeliminowanie luki w zabezpieczeniach związanych z kodem (RCE) i atakami typu cross-site scripting (XSS).
  • Zaimplementowanie Polityki Bezpieczeństwa Treści, której przeglądarki używają do zwiększenia bezpieczeństwa strony internetowej.
  • Usunięcie identyfikatora sesji z adresów URL.

Dodatkowe usprawnienia:

  • Wdrożenie wsparcia dla wyszukiwarki Elasticsearch w wersji 7.5.
  • nie wspieranie starszych metod płatności takich jak: Authorize.Net, eWay, CyberSource i Worldpay.
  • Wycofanie integracji kodu ochrony przed oszustwami: Signifyd. 
  • Uaktualnienie komponentów Symfony 
  • Zmigrowanie powiązań z Zend Framework do obecnie rozwijanego przez Linux Foundation projektu Laminas. 
  • Większa wydajność Magento 2.3.5

W aktualizacji 2.3.5 unieważniono sekcję danych klientów, dzięki czemu rozwiązano problem z pamięcią lokalną. Zoptymalizowano również  wydajność integracji Magento z bazą danych Redis, która tworzona jest w pamięci operacyjnej serwera – stosuje się ją do przechowywania sesji użytkowników oraz cache’owania strony.

Ulepszenia Magento 2.3.5

Jednym z kluczowych ulepszeń jest poprawienie błędu związanego z płatnościami PayPal Pro w Chrome (wersja 80). 

Dodano nowe narzędzie umożliwiające analizę kodu statycznego PHPStan. Narzędzie to po analizie znajduje problemy niewykrywane przez inne tego typu narzędzia, przykładowo jak PHP CodeSniffer czy PHP Mess Detector.

Dużo zmian nastało również w zarządzaniu stanami magazynowymi. Usprawnieniu uległa obsługa API przez GraphQL. 

Aktualizacja objęła również PWA, które zostało zaktualizowane do wersji 6.0.0. 

Poza nową wersją Magento 2.3.5, została udostępniona aktualizacja 2.3.4-p2 (przeznaczona dla użytkowników Magento 2.3.4), która zawiera tylko łatkę bezpieczeństwa. Jej zastosowanie pozwala na zwiększenie bezpieczeńśtwa sklepu. 

Co nowego w Magento Commerce?

Otrzmaliśmy udoskonaloną funkcjonalność kreatora stron typu „drag and drop”, która w łatwiejszy sposób pozwala tworzyć podstrony i treści dla Klientów. Podobnie jak w wersji Open Source, naprawiono błędy oprogramownaia oraz “wyczyszczono” kod, poprawiono zarządzanie stanami magazynowymi oraz nastąpiło zoptymalizowanie API GraphQL.

Jeśli chesz mieć przewagę rynkową i dostęp do najnowszych roowiązań z e-commerce, pamiętaj o regularnym przeprowadzaniu aktualizacji. Te drobne usprawnienia mogą znacznie wpłynąć na poziom satysfakcji Klientów z zakupów u Ciebie, a co za tym idzie znacznie zwiększyć współczynnik konwersji. 


.


.

Zamów bezpłatną konsultację

.

Z nami rozwój Twojego biznesu nabierze tempa! Zapraszamy do kontaktu średnie i duże firmy generujące min. 7 mln PLN obrotu rocznie – tam nasza ekspertyza sprawdza się najlepiej.

.

Kliknij w poniższy przycisk i skontaktuj się z jednym z naszych konsultantów e-commerce

.

Gate-Software jest zespołem specjalistów e-commerce Magento. Zabezpieczamy ciągłość sprzedaży online w ecommerce poprzez skuteczną opiekę techniczną. Maksymalizujemy potencjał sklepów internetowych poprzez nowoczesne rozwiązania technologiczne.