ZigaForm version 5.9.1

Proszę czekać, trwa ładowanie

 

Klient Kubota

Sytuacja wyjściowa marki

Markę Kubota kojarzy z pewnością każdy, kto pamięta lata 90. XX wieku. Marka powstała w 1994, kiedy to Dorota i Wiesław Michalscy zaczęli importować wysokiej jakości sandały ślizgowe z Chin, które pokochali Polacy. Na wiele lat później marka stanęła przed dużym wyzwaniem by wrócić po latach “uśpienia” i odnaleźć się w rzeczywistości nowoczesnych trendów e-commerce.  

Wyprzedzając nieco puentę tej historii sukcesu, udało się sprostać wyzwaniu. Dzięki PWA, mobile-first oraz ponad 1000 zamówień w pierwszym miesiącu funkcjonowania sklepu. 

Początek współpracy z firmą Kubota

Marka była głęboko zakorzeniona w świadomości ludzi urodzonych w latach 80/90 i wcześniej, nie była znana dla pokolenia Milenialsów. Konieczne było dostosowanie marki oraz jej strategii do nowej sytuacji rynkowej, w której to wyszukania na urządzeniach mobilnych są tymi, które przewyższają wśród użytkowników. 

Wspólny cel

Wdrożenie sklepu internetowego, opartego na PWA
| Realizacja partnera: New Fantastic

https://gate-software.com/wp-content/uploads/2021/03/newfantastic-logo.jpg

Zostały do tego wykorzystane rozwiązania: Magento 2 (platforma e-commerce) jako backend i Vue Storefront (rozwiązanie PWA) jako frontend. 

Wdrożenie przeprowadził Partner: Newfantastic.

Spodobała ci się ta realizacja?
Skontaktuj się z nami

Wybrane elementy realizacji projektu:

Odpowiadając na sytuację rynkową powstała platforma oparta na technologii PWA. 

Zalet tego rozwiązania było wiele. Przede wszystkim jest ona mobile-first, co jest szczególnie ważne w kontekście wprowadzonego przez Google indeksu mobile-first indexing. Rozwiązanie to wspomaga krótszy czas ładowania strony, nawet przy wolniejszych połączeniach. Ma to pozytywny wpływ na pozycjonowanie strony.

PWA to uniwersalne rozwiązanie dla wielu systemów. W tym przypadku jeden kod aplikacji jest napisany dla wielu systemów operacyjnych (Android, iOS, Windows lub MacOS). 

Taki sposób unifikacji kodu ułatwia aktualizację stron sklepu internetowego. To również większe bezpieczeństwo dzięki oddzieleniu frontu od backendu sklepu.

Wdrożenie sklepu wiązało się z wieloma decyzjami na temat jego funkcji oraz architektury. 

By sklep był efektywny i możliwa była analiza danych, został on zintegrowany z narzędziami do analizy, planowania, sprzedaży, jak również kontroli przepływu danych. Nie mogło zabraknąć integracji z Google Analytics, Google Tag Manager, Google Merchant, Google Shopping, Google Search Console, Facebook Pixel, Hotjar, generowanie XML, czy integracja API. 

Nowoczesny sklep Kubota, miał być szybki, niezawodny i angażujący. Wspólnie z marką pragnęliśmy osiągnąć następujące efekty: zwiększony współczynnik konwersji, zwiększone ROI i CLV oraz wyższe AOV.

Co było uwzględnione w harmonogramie prac? 

  • projekt e-commerce, 
  • opracowanie nowej architektury, 
  • integrację z systemami zewnętrznymi Kuboty.
Kubota listing produktów na sklepie

Wdrożenie sklepu od początku wiązało się z wieloma decyzjami na temat jego funkcji oraz architektury. 

By sklep był efektywny i możliwa była analiza danych, został on zintegrowany z narzędziami do analizy, planowania, sprzedaży, jak również kontroli przepływu danych. Nie mogło zabraknąć integracji z Google Analytics, Google Tag Manager, Google Merchant, Google Shopping, Google Search Console, Facebook Pixel, Hotjar, generowania XML, czy integracji API. 

PWA Kubota

Jakie decyzje rozwojowe zostały podjęte przez markę Kubota:

1. Opracowanie specyfikacji technicznych i architektury (w tym integracji z systemem ERP).

2. Wybór oraz konfiguracja serwerów.

3. Instalacja i konfiguracja Magento, Vue Storefront oraz wtyczek.

4. Instalacja i konfiguracja WordPressa do generowania stron statycznych.

5. Ulepszenia CSS, UX, zamówień testowych, ścieżek zakupów.

Efekty:

Po 4 latach współpracy możemy się pochwalić ustabilizowaniem platformy e-commerce. Niemal całkowicie wyeliminowaliśmy błędy krytyczne, które uniemożliwiają sprzedaż. Dzięki wprowadzonym modyfikacjom Klient wyprzedził konkurencję. Marka Kubota może wspólnie z nami planować stały rozwój sklepu.

Kluczowym efektem było oczywiście podniesienie współczynnika konwersji 2,5x.

Jeśli stoisz przed podobnymi wyzwaniami jak Kubota - możemy stawić im czoła wspólnie!

Dołącz do zadowolonych klientów Gate-Software!

Napisz do mnie, zastanowimy się wspólnie jak rozwinąć Twój biznes
Porozmawiaj ze mną o swoim biznesie
https://gate-software.com/wp-content/uploads/2021/02/krzysztof-abram.jpg

Krzysztof Abram
Client Service Director, CEO
+48 694 946 435
[email protected]

Propozycje reklamowe prosimy składać na:
[email protected]

Chcesz z nami pracować? Wyślij nam CV na:
[email protected]
    Gate-Software jest zespołem specjalistów e-commerce Magento. Zabezpieczamy ciągłość sprzedaży online w ecommerce poprzez skuteczną opiekę techniczną. Maksymalizujemy potencjał sklepów internetowych poprzez nowoczesne rozwiązania technologiczne.