Rozwój przedsiębiorstw sprawia, że ich właściciele ciągle poszukują nowych możliwości dla sklepu internetowego lub platformy B2B. Jednym z takich rozwiązań jest integracja z systemami ERP. System klasy ERP jest jednym z najistotniejszych elementów występujących w funkcjonowaniu firmy. W poniższym artykule przedstawię korzyści wynikające z takiej integracji. Odpowiem również na pytanie czy obawa klientów dotycząca integracji ich systemów z platformą jest uzasadniona czy nie.

Wielokrotnie podczas rozmów z klientami natknąłem się na opinię, że: “nie da się wykonać integracji z moim systemem ERP, że to nie jest możliwe”. Z własnego doświadczenia wiem, że jesteśmy w stanie przesyłać informację z każdego rodzaju systemu magazynowo-księgowego. Potrzebujemy do tego jedynie informacji dotyczących zakresu i kierunku wymienianych informacji, liczby posiadanych magazynów czy sposób identyfikacji produktów. Posiadamy wieloletnie doświadczenie związane z integracją z takimi systemami ERP jak SAP, Comarch Optima, Kamsoft, Subiekt, PC-Market.

Informacje jakie możemy przenieść z systemu ERP na sklep

Dzięki naszym doświadczonym developerom jesteśmy w stanie nie tylko zintegrować się z każdym systemem ERP, ale również przenieść dowolne informacje, które tylko klient zechce. Możemy zsynchronizować takie informacje jak: opisy, zdjęcia, ceny, dostępność, przynależność do kategorii, adresy, konta klientów, statusy, adres wysyłki, promocje, salda i wiele, wiele innych. Wymiana danych może występować dwustronnie (ERP<->Sklep), oraz  jednostronnie (ERP<-Sklep).

 

Integracja systemu ERP – korzyści:

 

Usprawnienie procesów biznesowych

Dzięki integracji platformy B2B z systemami ERP można lepiej zarządzać zasobami ludzkimi. Pracownicy na wszystkich szczeblach będą działać nie tylko w sposób szybszy, ale co najważniejsze bardziej efektywny (poprzez zmniejszenie zaangażowania zasobów ludzkich). Idealnym przykładem na poparcie moich słów jest fakt, że dzięki takiej integracji możliwe jest automatyczne wystawianie dokumentów handlowych czy magazynowych. W ten sposób jesteśmy  w stanie odciążyć kadrę pracowników. Mogą oni skupić się na pozyskiwaniu nowych klientów, albo na działaniach promujących firmę.

Oszczędność czasu

To kolejna korzyść z takiej integracji. Nie trzeba przepisywać ręcznie informacji związanych z produktami (ale i nie tylko). Wszystkie dane są automatycznie aktualizowane, a co za tym idzie ryzyko popełnienia błędu jest znacznie mniejsze. Można oczywiście wprowadzać informacje ręcznie, ale będzie zdecydowanie korzystniej dla firmy jeżeli spożytkujemy te siły na inne działania.

Zgodność informacji o produktach między ERP-em a platformą B2B

To również ważna korzyść wymieniona w opisanej powyżej integracji. Synchronizacja stanów magazynowych ze sklepem online odbywa się na bieżąco. Dzięki takiej operacji oferta produktów w sklepie internetowym będzie zawsze aktualna, a realizacja zamówień znacznie szybsza niż dotychczas.

 

System ERP to rozwiązanie dedykowanie nie tylko tym największym firmom. System jest też przeznaczony dla mniejszych firm, które stawiają przede wszystkim na dynamiczny rozwój. Integracja z systemami ERP jest zjawiskiem coraz to częściej spotykanym. Korzyści wynikających  z takiej integracji jest sporo, ja przedstawiłem zaledwie kilka z nich. Wszystkie te korzyści przekładają się na realny zysk. W połączeniu z umiejętnym zarządzaniem firmy takie przedsiębiorstwo staje się bardziej konkurencyjne na rynku.

 

Jeśli chcesz zintegrować swój system ERP z platformą B2B lub sklepem internetowym, to napisz do nas, a my przeprowadzimy Cię przez cały proces integracji.