ZigaForm version 5.9.1

Proszę czekać, trwa ładowanie

 

Sklep na Magento - bezpieczeństwo Twojego biznesu

26 czerwca 2020by marketing

W czerwcu 2020 Adobe zakończyło wsparcie dla wersji Magento 1. Migracja do nowej wersji Magento 2 to proces złożony oraz czasochłonny, do którego należy się dobrze przygotować. By zrobić to prawidłowo i bez utraty płynności biznesowej, warto wybrać sklep na Magento (możliwie najwyższą wersję z wszystkimi łatkami bezpieczeństwa) aż do momentu pełnego przygotowania do migracji. Decydując się na późniejsze wdrożenie nowej wersji oprogramowania, zadbaj o to, by Twój biznes był bezpieczny. 

Twój biznes nie może stanąć w miejscu

Jako przedsiębiorca z pewnością zdajesz sobie sprawę z tego, że najważniejsza w osiągnięciu sukcesu jest strategia sprzedaży, rozwoju oraz wzrostu. 

Ten kto myśli poważnie o rozwoju, stale szuka nowych rozwiązań, nie przywiązując się do jednego sprawdzonego. Sytuacja potrafi z dnia na dzień zmienić się diametralnie. Dostawcy usług z których korzystasz na co dzień do prowadzenia biznesu w sieci, swoimi działaniami wpływają na biznes online. Aktualizują swoje oprogramowania, wprowadzają zmiany, część z nich może wpływać pozytywnie, jak również negatywnie na wyniki. 

Przykładowo, nowe algorytmy Google mają wpływ na to jak musi wyglądać Twoja strona WWW, jakie musi spełniać wymagania, by pojawić się w wynikach wyszukiwania. Podobnie jest z systemami reklamowymi Facebook, porównywarkami cenowymi, a także platformami e-commerce. Wszystkie nowości i aktualizacje należy brać pod uwagę, często to właśnie one decydują o tym, czy Twój biznes odniesie sukces. 

Największym dotychczasowym wyzwaniem dla właścicieli e-biznesów na świecie; będzie zmiana Magento 1 na wersję wyższą. 

Co powinieneś wiedzieć o migracji Magento 1 do wersji 2

Od 1 czerwca 2020 roku, Magento 1 ma ograniczone wsparcie od producenta. Zmiana może być w pierwszym okresie dla Ciebie mniej zauważalna, jednak nie możesz na nie aktualizowanej wersji oprogramowania planować rozwoju swojego biznesu. 

Co ważne, warto do tematu podejść skrupulatnie, każde niedopatrzenie lub pseudo-rozwiązanie może być narażeniem płynności biznesowej, która przekłada się na straty finansowe. O czym zatem należy pamiętać przy planowaniu migracji z Magento 1 do Magento 2? 

Bezpieczeństwo danych

Wiąże się to przede wszystkim z kwestiami bezpieczeństwa o które musisz dbać prowadząc biznes online. Niektóre z obecnie dostępnych funkcji oprogramowania przestaną być wspierane oraz aktualizowane. Konsekwencją nieprzestrzegania zasad bezpieczeństwa może być wyciek danych Twoich klientów, czy innych informacji będących tajemnicą firmową. Dlatego postaw priorytet na ich zabezpieczenie. W przypadku bezpieczeństwa najmniejszym problemem z którym możesz mieć do czynienia, może być niedziałająca funkcjonalność w e-sklepie. Strona pozostawiona bez utrzymania i rad specjalisty narażona jest w konsekwencji na ataki hakerskie. Przejęcie strony, wyciek danych to nie tylko poważny kryzys wizerunkowy ale również straty finansowe narażające płynność biznesową. 

Koszt usługi

Dla wszystkich prowadzących biznes online nie bez znaczenia są koszty prowadzenia biznesu. Koszty migracji oprogramowania są dość wysokie, ponieważ certyfikowanych specjalistów od najnowszej wersji jest jeszcze na rynku niewiele. Z czasem trend się odwróci – specjalistów będzie na rynku więcej co wyrówna stawki do podobnego poziomu. 

Stabilność i szybkość sklepu

Szybkość witryny to jeden z kluczowych elementów nie tylko dla Klienta, dokonującego zakupu w sklepie, ale również dla wyszukiwarek. Kryterium pagespeed to jedno z obecnie najważniejszych decydującym o wyświetlaniu witryny w wynikach wyszukiwania. Z jednej strony zostając przy Magento 1 warto dopilnować by wersja była jak najbardziej stabilna i zawierała łatki bezpieczeństwa. Optymalizacja oprogramowania na własną rękę to duże ryzyko, które zamiast pomóc może poważnie zaszkodzić. Przy utrzymaniu, a tym bardziej migracji należy cały proces przechodzić z odpowiednim, mającym doświadczenie Partnerem.  

Czy warto od razu zająć się migracją z Magento 1 do 2?

To zależy. Możesz przygotować swój sklep do migracji, zajmując się wcześniej jego uporządkowaniem. Pozbycie się zbędnych funkcjonalności odciąży serwery. 

Opóźnienie wdrożenia nowego oprogramowania to może być również dobry czas na identyfikację i likwidację wąskich gardeł w e-biznesie. 

Wnioski oraz analiza z dotychczasowych działań to w biznesie rzecz ważna, jednak często z braku czasu pomijana. Dlatego by jak najlepiej zacząć funkcjonowanie na Magento 2, można poświęcić chwilę na implementację zmian e-commerce, które dawniej wprowadzone nie miały sensu lub nie miały wysokiego priorytetu. To dobry czas na usprawnienia. 

Jeśli posiadasz jeszcze system ERP i zamierzasz połączyć go z Magento, to również powinno przebiegać bardzo dokładnie by nie było żadnych błędów lub przestojów. 

Po zapoznaniu się z dokumentacją i funkcjonalnością nowej wersji możesz poświęcić czas na planowanie czy rozwój biznesu. Bez aktualizacji Magento 1 do Magento 2, rozwój e-commerce nie będzie możliwy, ponieważ funkcje dostępne obecnie na platformie z czasem będą przestawały działać. Etap przejścia da ci niezbędny czas na analizę ryzyka jak i uwzględnienie możliwości nowego rozwiązania. To Twój czas na zbudowanie planu na rozwój. 

Zaplecze technologiczne Magento 1 jest obecnie na bardzo wysokim poziomie dlatego warto pozostać przy utrzymaniu wersji stabilnej. Do sprawy migracji należy podejść bardzo poważnie i skrupulatnie. Do utrzymania wersji nr 1 jak i migracji należy wybrać doświadczonych specjalistów, którzy wraz z Tobą będą mieć na uwadze nie tylko poprawność techniczną, (która oczywiście jest niezmiernie ważna), ale przede wszystkim bezpieczeństwo danych oraz biznesplan Twojego biznesu. 

Decydując się na usługę utrzymania Twojego sklepu na Magento 1 u nas, otrzymujesz przedłużoną gwarancję na działanie tej wersji platformy. Jest to korzyść dla Ciebie – ponieważ masz przedłużony okres przejścia na wersję wyższą. Gwarancja obejmuje również zakres wdrożenia wymaganych funkcjonalności oraz bezawaryjnego działania sklepu.
Nie tracąc płynności i ciągłości biznesowej, mogąc wykorzystać ten czas na dokładne przygotowanie się do migracji. Chcesz dowiedzieć się więcej o usłudze utrzymania  lub przedłużonej gwarancji? Zachęcamy do kontaktu.

 


.


.

Zamów bezpłatną konsultację

.

Z nami rozwój Twojego biznesu nabierze tempa! Zapraszamy do kontaktu średnie i duże firmy generujące min. 7 mln PLN obrotu rocznie – tam nasza ekspertyza sprawdza się najlepiej.

.

Kliknij w poniższy przycisk i skontaktuj się z jednym z naszych konsultantów e-commerce

.

Gate-Software jest zespołem specjalistów e-commerce Magento. Zabezpieczamy ciągłość sprzedaży online w ecommerce poprzez skuteczną opiekę techniczną. Maksymalizujemy potencjał sklepów internetowych poprzez nowoczesne rozwiązania technologiczne.