ZigaForm version 5.9.1

Proszę czekać, trwa ładowanie

 

Dlaczego Magento jest platformą idealną dla sprzedaży B2B?

23 listopada 2017by admin0

Wiele firm B2B pragnących rozwinąć się przez sprzedaż internetową ma przed sobą duży dylemat. Na rynku występują setki różnych rozwiązań do sprzedaży B2B. Na pierwszy rzut oka nie różnią się wieloma czynnikami. Jednak gdy wnikniemy głębiej, zauważymy że platforma platformie nie jest równa. Dzisiaj chciałbym przybliżyć jak platforma Magento wpasowuje się w krajobraz sprzedaży B2B. Posiada ona funkcje takie jak otwartość kodu, możliwość skalowania, liczne integracje oraz dostępność dodatkowych licencji biznesowych dla największych firm z branży.

Otwartość kodu Magento B2B

Na samym początku zajmiemy się charakterystyką wersji Magento Open Source (dawne Community). Największym plusem Magento dla B2B jest otwartość kodu platformy. Jeśli porównamy wiele innych rozwiązań do sprzedaży B2B zobaczymy, że kod w nich jest kodem zamkniętym. Magento góruje tutaj dając możliwość dokonywania szeregu modyfikacji w odpowiedzi na zmiany na rynku lub wychwycone błędy. Dodatkowo, otwartość kodu motywuje wielu twórców do tworzenia własnych rozszerzeń i nowych funkcji. Dzięki temu na Magento istnieje już wiele tysięcy różnego rodzaju dodatków i rozszerzeń, które dają gotowe funkcje potrzebne w sprzedaży B2B. W razie potrzeb można też łatwo stworzyć dedykowane moduły, gdy te gotowe przestaną być wydajne.

Skalowalność Magento

Sama otwartość platformy nie jest jedynym plusem Magento. Platforma niesłychanie dobrze się skaluje. Wraz ze wzrostem naszej firmy będzie możliwy rozrost platformy. Przykładowo, przez poszerzenie jej funkcji i optymalizację, upgrade do wersji Commerce (Enterprise) lub zakup dodatkowej infrastruktury serwerowej gwarantującej szybkie działanie silnika.

Prędkość działania

Oprócz samego skalowania, istnieje możliwość przyspieszenia Magento i platform na nim zbudowanych. Stale rozwijana infrastruktura serwerowa będzie utrzymywać szybkie działanie Magento. Aplikację możemy też rozszerzyć o tzw. mechanizmy cache, które przyspieszą wczytywanie platformy, wyświetlanie strony głównej i zmniejszą obciążenie serwerów.

Integracje Magento B2B z innymi systemami

Ogromnym plusem platformy jest prawie nieograniczona możliwość integracji z zewnętrznymi systemami. Sercem działalności firm B2B są systemy klasy ERP, w których przechowuje się wszystkie procesy wewnętrzne oraz dane klientów i produktów. Magento możemy sprawnie zintegrować z takimi systemami zapewniając stały i szybki przepływ informacji między platformą B2B a systemem firmy. Należy też wspomnieć o tym, że API Magento jest bardzo rozbudowane i daje bardzo szerokie możliwości zintegrowania innych systemów w firmie, np. PIM, CRM lub marketing automation.

Funkcja multisite

Jednym z ostatnich plusów Magento jest możliwość szybkiego otwarcia się na rynki zagraniczne dzięki funkcji multisite. Wiele firm B2B pragnie skalowania w stronę sprzedaży zagranicznej. Jednak jest to dla nich obarczone dużym stresem ze względu na sztywne ramy obecnej platformy. Magento wprowadzając mechanizm multisite dało firmom możliwość stworzenia kopii swojej platformy w innym języku w przeciągu zaledwie kilku dni. Wszystko zarządzane jest dalej z jednego panelu administracyjnego. Przez to wszystkie obce rynki są zgromadzone w jednym miejscu, co przyspiesza sprzedaż zagraniczną. Jeśli po pewnym czasie funkcja multisite przestaje spełniać założenia firmy, otwiera się osobną instalację Magento na wybrany rynek. To daje naszym użytkownikom jeszcze lepsze spersonalizowane doświadczenia z naszą firmą.

Szerokie grono specjalistów Magento

Ostatnim plusem Magento jest ogromna liczba dostępnych programistów. Społeczność Magento to około
150 000 specjalistów i programistów z całego świata. Dlatego w każdym kraju mamy nawet po kilkadziesiąt firm z których możemy wybrać taką, która rozwinie naszą platformę B2B. Dzięki temu Magento znacząco wyprzedza wiele innych rozwiązań B2B, które mogą być rozwijane przez jedną lub kilka firm w danym kraju. Budując platformę B2B opartą o Magento nie musimy się martwić, że zabraknie nam specjalistów, lub że będziemy uwiązani umową z jednym wdrożeniowcem na lata.

Magento eCommerce

Warto też wspomnieć o wersji płatnej Magento Commerce (dawniej Enterprise), która jest produktem skierowanym do największych firm B2B. Magento dostrzegło, że firmy B2B potrzebują funkcji dostępnych od razu. Do tych właśnie firm skierowało gotowe rozwiązanie B2B. Platforma w wersji Commerce dostarcza od razu takie funkcje jak negocjacja ceny, planowanie akcji promocyjnych, szybkie zamówienia czy kredyt kupiecki. Wersja Magento Commerce jest też wspaniałą opcją dla firm, które startują na platformie Open Source, ale po pewnym czasie tak się rozrastają, że potrzebują dodatkowego wsparcia biznesowego i jeszcze bardziej rozbudowanego silnika sprzedaży. Widać, że Magento dostosowuje się do trendów na rynku B2B. Reaguje na nie wprowadzając nowe funkcje, które pomagają sprzedawać lepiej.

Podsumowanie

Magento może być doskonałym wyborem na platformę handlu B2B. Zarówno w wersji darmowej jak i płatnej, dostajemy zwinną platformę gotową do skalowania, rozbudowywania i sprzedaży na wielu rynkach zagranicznych. Tak duża elastyczność platformy sprawia, że jest to idealny produkt dla firm pragnących się rozwijać. Wiem jak bardzo konkurencyjna jest branża B2B, dlatego jestem przekonany, że wdrożenie platform B2B na Magento da możliwość szybkiego reagowania na zmiany, dostosowywania się do rynku w czasie rzeczywistym oraz wyprzedzenia konkurencji, która używa przestarzałych i nieefektywnych narzędzi sprzedaży internetowej.

 

Jeśli masz dodatkowe pytania na temat Magento w B2B napisz do nas.


.


.

Zamów bezpłatną konsultację

.

Z nami rozwój Twojego biznesu nabierze tempa! Zapraszamy do kontaktu średnie i duże firmy generujące min. 7 mln PLN obrotu rocznie – tam nasza ekspertyza sprawdza się najlepiej.

.

Kliknij w poniższy przycisk i skontaktuj się z jednym z naszych konsultantów e-commerce

.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Gate-Software jest zespołem specjalistów e-commerce Magento. Zabezpieczamy ciągłość sprzedaży online w ecommerce poprzez skuteczną opiekę techniczną. Maksymalizujemy potencjał sklepów internetowych poprzez nowoczesne rozwiązania technologiczne.